Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Běhej lesy rozběhly Beskydy. Na vrchol Bílé běžce vyvezla lanovka

03.08.2020 |outfanatic.com |

Právě ty vyvezla na vrchol Bílé lanovka Zbojník, aby mohli společně zažít dobrodružství s názvem Běhej lesy. Těmi beskydskými se vydalo do cíle na šestnáct set běžců.

Zázemí ve Ski areálu Bílá bylo zalité sluncem, za to trať se linula příjemně ve stínu místních stromů. I tak do cíle dorazili účastníci pořádně orosení, ještě aby ne, i když ne vždy běží o vítězství, zaběhnout si osobáček na trati se záporným profilem láká kdekoho. I proto byla startovní listina zaplněna do posledního místečka hodně dlouho před startem.

V cíli dostane medaili úplně každý účastník, přesto je naší povinností do lesa zavolat jména těch nejrychlejších. Na 19km trati to byl Krystian Zahraj (1:19:02 hodiny), mezi ženami vyhrála Petra Pastorová (1:27:36). Ta uspěla i na 11km trase (0:49:38). Mezi muži na kratší distanci zvítězil Daniel Filip (0:46:21).

Nesoutěžní trasa s názvem VoltaRUN, měřící 6 km, určená naprostým začátečníkům a všem, kteří mají chuť zažít jedinečnou atmosféru seriálu Běhej lesy, přilákala 102 účastníků, mezi nimi například i zpěváka Adama Mišíka.

Dětské trasy vedoucí kolem zázemí pod lanovkou měla 230 účastníků. A pak že se ti nejmenší nehýbou, že? V Bílé ukázali, jak rychle se umí prohnat po trasách 500 a 1 000 metrů. Byl to pořádný fofr.

A jedna skvělá zpráva na závěr, rodině handicapované Karolinky účastníci závodů přispěli částkou 91 250 Kč, ta za ně bude moci několik měsíců navštěvovat potřebné rehabilitace. Děkujeme! Dobrých zpráv není nikdy dost, takže ještě jedna, seriál Běhej lesy má před sebou další tři zastávky, na Karlštejně, v Jizerských horách a na Šumavě. Přihlas se ZDE.