REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Horská výzva 2020 dostala finální podobu

20.06.2020 |outfanatic.com |

 ČR – Pandemie koronaviru donutila pořadatele sportovních akcí k celé řadě neplánovaných kroků. K velkým změnám museli přistoupit také organizátoři oblíbeného seriálu horských běhů a trekingu Horská výzva. Ti právě potvrdli jeho finální podobu pro letošní rok. Seriál se nakonec letos poběží jen na dvou nejoblíbenějších zastávkách a to v Jeseníkách a v Beskydech.

 "Koronavirus a situace okolo něj nás letos, stejně jako mnoho dalších organizátorů, významně zasáhla ve všech směrech. Se změnou termínu je spojeno zdlouhavé vyjednávání s úřady a vlastníky pozemků. Tím, že běháme v horských lokalitách, je to o to složitější a my nechtěli věc za každou cenu hrotit. Z našeho pohledu by nemělo smysl kohokoli strhnout a nasázet závody třeba po týdnu nebo dvou, abychom vše dohnali. Vždyť závodníci také potřebují odpočívat a my chceme jít za celkovou kvalitou a aby si náš seriál užívali,“ sdělil Pavel Zitta, ředitel seriálu Horská výzva, když současně upozornil i na ekonomickou stránku věci. „Mnoho našich partnerů muselo částečně omezit marketingové aktivity a tím i podporu sportovních akcí jako je i Horská výzva. Abychom mohli závodníkům zaručit komfort a vysokou úroveň organizace, na kterou byli zvyklí, rozhodli jsme se pro letošní rok pro tuto redukci závodů na 2 nejoblíbenější štace, a to nejstarší ze závodů - Jesenickou výzvu a pak jeden z nejoblíbenějších závodů uplynulých let - Beskydskou zastávku,“ vysvětlil důvody k zásadním změnám Pavel Zitta.

Horská výzva/PatRESS.cz

 Oproti prvotně naplánovaným sedmi zastávkám se poběží nakonec jen dvě. V původním srpnovém termínu zůstává Horská výzva v Jeseníkách (7.-8.8.). O měsíc později se poběží v Beskydech. Beskydy nahradily Krkonoše a o týden se posunuly. Běžci se tedy mohou těšit na nový termín 18. – 19.9. Oba závody proběhnou v klasickém duchu Horské výzvy. Na programu jsou tři závodní trasy – Long, Half a Short i nesoutěžní, charitativní Pochod s Mixitkou. Na všech distancích startují muži, ženy, dogtrekaři a dogtrekařky a pak dvoučlenné týmy. „Znovu rád připomenu, že letošní novinka v podobě startu jednotlivců na královské trase Long, zůstala zachována,“ upozornil Pavel Zitta.

Horská výzva/PatRESS.cz

 Kvůli zkrácení série na dvě zastávky by smysl postrádalo i následné celkové vyhodnocení. Pořadatelé ale běžce motivovat nezapomněli. Obligátní bodový zisk z nich bude totiž započítán do série ročníku 2021! „Po těchto dvou závodech vyhlašovat vítěze, tak jako tomu bylo v uplynulých letech, nebudeme. Bodové zisky se tak budou připočítávat do dalšího ročníku série, takže ti, kteří budou chtít útočit na celkové pořadí v Horské výzvě napřesrok, by si neměli nechat letošní dva podniky určitě uniknout,“ podotkl ředitel Zitta.

 Přestože letošní ročník proběhne zcela nestandardně, běžci se o své jistoty obávat nemusí. Platné například zůstávají i již zakoupené dárkové poukazy pro tento rok. „Pokud je někteří nestihnout vyčerpat v letošním roce, využít je mohou i v tom příštím. O své peníze nikdo nepřijde. To byl i důvod proč, jsme nevybírali startovné dopředu, když nastala koronavirová doba. K našim běžcům jsme vždy féroví a už teď se těšíme, až se s nimi na letošních závodech opět potkáme,“ pronesl Pavel Zitta, když upřesnil, že propozice k závodům, včetně nových pravidel budou na oficiálním webu závodu www.horskavyzva.cz umístěny do konce tohoto týdne. On-line registrace do obou akcí pak bude spuštěna 30. června.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner