REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Na greenech mezi motolskými jamkami se poběží zase jinak!

01.11.2019 |outfanatic.com |

 V neděli se podává lahůdka v podobě Motolských jamek, krosu na zelených greenech nejstaršího golfového klubu a jednoho z nejnáročnějších hřišť v zemi v Praze 5, finálového závodu seriálu Mizuno Trail Running Cupu.

Tento podnik za osm let existence získal pevnou pozici díky atraktivní trati i kvalitnímu zázemí, před třemi lety se tu konal i domácí šampionát v krosu, program stabilně doplňuje bohatá účast z Poháru běžeckých nadějí. Okruh po kopcovitých greenech i v přilehlém lesíku se obměňuje. Což platí i pro aktuální ročník. Prodlužuje se novou smyčkou v horní odlehlé části směrem k centru města.

foto: TONO agency

Na dvou a půl kilometrech nabere převýšení 54 metrů, tudíž bude rychlejší a běhavější, poběží se čtyřikrát nebo dvakrát,“ říká ředitel závodu Martin Dvořák a potvrzuje tím současný trend seriálu, nesoucí se v duchu postřižin profilových zubatic. Navíc tady v Motole to je každopádně a každoročně bez ohledu na počasí wellness za odměnu pro nohy běžců těžce zkoušených po celou sezonu.

foto: TONO agency

Motolské jamky jsou ideální tratí pro poměření špičkových běžců všech disciplín. Horaly ani štrekaře neurazí, silničáře ani dráhaře nezničí. Ukázali se tu v minulých letech už Jiří Homoláč, Milan Kocourek, Jakub Holuša, Robert Krupička nebo třeba Eva Vrabcová či olympijští vítězové David Svoboda a Kateřina Neumannová. Loni slavili premiérový triumf Viktor Šinágl a Anna-Marie Hejná, návrat na trati oslavil výtečným osmým místem legendární a už 62letý Eddie Stewart.

foto: TONO agency

Letos se ze známých tváří chystá třeba Ondřej Fejfar (Inov8), který má v této sezoně za sebou tradičně Dolomitenmanna, ale i možná nejprestižnější trail Sierre-Zinal ve Švýcarsku. „Nejsem úplně zdravý, ale tuhle šanci si nechci nechat ujít,“ vzkazuje.

Od 10 běhají děti a mládež (tratě od 100 m pro pětileté a mladší až po 2,5 km pro starší žáky), ve 12.30 startuje pětka a ve 13.15 hlavní závod, desítka. Přihlásit se můžete a www.sportt.cz, ale ještě i na místě, nejpozději půl hodiny před startem.

V areálu bude k dispozici testovací stanoviště běžeckého materiálu Mizuno i vozů

Subaru, členové platformy Jsem subarista mají veškerý VIP servis zdarma. Po skončení programu se v klubové restauraci koná vyhlášení celoročních žebříčků deseti věkových kategorií Mizuno Trail Running Cupu, kam se započítává osm nejlepších výsledků z devíti závodů.

 

Více informací najdete na www.trailrunningcup.cz

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner