REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Ambasador Brýdl: Přírodu je třeba chránit

15.09.2019 |outfanatic.com |

 

Pec pod Sněžkou – Absolvoval slavné závody Giir Di Mont, Mont-Blanc Skymarathon, Světový pohár v běhu do vrchu na Grossglockner, Extreme Zugspitze Berglauf, vyhrál silniční Midwinter Marathon v holandském Apeldoornu a dlouhodobě patří do nejužší české špičky především v horských bězích a skyrunningu. Řeč je o ambasadorovi závodu Rock Point – Horská výzva v Krkonoších Pavlu Brýdlovi. Závodu, kterým už za necelé dva týdny vyvrcholí letošní 9. ročník seriálu horských běhů a trekingu, dal Pavel Brýdl zcela novou podobu a že to nebyl zrovna lehký úkol.

 

Pavle, jak velkých změn se běžci letos dočkají?

Tento rok došlo ke zpřísnění podmínek pro pořádání akcí v KRNAPu. Proto jsme byli nuceni upravit trasy tak, abychom se vyhnuli „zakázaným“ úsekům. Bylo to trošku v časovém presu, ale myslím, že se nám úprava docela povedla. Já jsem byl navíc zastánce udělat Long na dvou různých okruzích s průběhem přes místo startu. Je to fajn z hlediska bezpečnosti a závodníci díky tomu mají možnost si připravit své občerstvení, případně nějaké věci na výměnu. V neposlední řadě je mohou povzbudit jejich blízcí a přátelé bez nutnosti někam dojíždět. No a to se povedlo.

 

Letos jsi mohl přímo sledovat a být osobně při vyjednávání se zástupci KRNAPu. Jaký to na tebe udělalo dojem?

Spoustě lidem přístup KRNAPu vadí. Já to beru tak, že je potřeba chránit naši přírodu a nastavit jasná pravidla. Pracovníci v KRNAPu jsou v porovnání se mnou opravdu odborníci a vědí, kam nás mohou pustit a kam ne. Z mého pohledu bych mohl říct, že přeci pár běžců nemůže přírodě uškodit, ale chápu, že kdyby si to řekli úplně všichni, kdo něco chtějí pořádat a akcí by bylo víc a víc, asi by to nakonec přírodě opravdu uškodilo. Naopak musím ocenit otevřené a přímé jednání bez skrytých intrik. Již nyní jsme domluveni, že se na jaře potkáme a budeme řešit případné menší úpravy letošní trati. A já se na to jednání těším.

 

Mají účastníci podle tvého čas a prostor přírodě škodit? Co se běžci během závodu honí zejména hlavou? Nad čím přemýšlíš ty sám?

Tady opravdu záleží na každém běžci a jeho chování. Naštěstí musím říct, že účastníci Rock Point - Horské výzvy mají přírodu rádi a umí se v ní i podle toho chovat. Líbí se mně i přístup ředitele závodu Pavla Zitty, který nejen zařídí úklid po samotném závodu, ale navíc i na dalších turisticky frekventovaných místech jako poděkování, že naše akce v místě můžeme pořádat.

 

Domníváš se, že je reálná šance se někdy podívat v rámci seriálu na vytouženou Sněžku?

Uvidíme. Na jaře se o tom budeme s vedením KRNAPu bavit. Každopádně máme na naší trase spoustu krásných a kultovních míst Krkonoš, která si zaslouží svoji pozornost.

 

Jak nakonec vznikala letošní trasa? Vypíchneš právě ona atraktivní místa?

Tento rok vznikala trošku hekticky, ale i tak se podíváme na krásná místa. Už jen start v Peci pod Sněžkou je z mého pohledu super, ale zmiňme dále třeba Chatu na Rozcestí, Špindlerův Mlýn, Výrovka, Černá Hora. Jen ať se účastníci rozhlížejí.

 

Jak bys pozval na letošní Rock Point – Horskou výzvu do Krkonoš?

Rock Point - Horská výzva je pro mě už tradiční běžecký seriál, kde se potkává super parta organizátorů, běžců a jejich doprovod. Já osobně se nejvíce těším na tu atmosféru, která je u tohoto seriálu specifická, taková rodinná a to mám rád.

 

Co vůbec letos tvé závodění? Připomeň, co se povedlo a jaké jsou ještě tvé závodní plány?

Zatím dobrý. Povedlo se mně vyhrát i pár závodů jako Gletshher Trail marathon – Obergurgl nebo Weisse Ring – Trailchallenge. Letos mě pak ještě čeká pár závodů u nás a v Polsku.

 

S čím vlastně vždy odstartuješ do závodu a co je tvojí hlavní motivací a hnacím motorem?

Abych už byl v cíli. (usmál se)

 

Jak vůbec trávíš čas, když neběháš?

Přiznám, že nejraději ho trávím s rodinou.

 

A teď závěrečná - postavíš se sám v Krkonoších na start závodu?

To uvidím, jestli se mi ještě podaří ukecat Pavla Zittu do týmu. (mrknul s úsměvem)

 

 

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner