REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Zastávka Rock Pointu v Krkonoších změnila svou podobu

24.08.2019 |outfanatic.com |

Seriál horských běhů a trekingu opět končí v září v Krkonoších, ale jednání o podobě běžeckých tras byla letos velmi náročná. Pořadatelé však slibují, že tratě, které připravil ambasador a zkušený trailový běžec Pavel Brýdl, budou stát za to. Dnes se také spouští on-line registrace.

„Letos trvalo opravdu dlouho než se nám podařilo najít shodu se zástupci Krkonošského národního parku. Už před časem jsme však běžcům slíbili, že registraci nespustíme dříve, než budou známy kompletní podoby tratí. Věřím, že se nám podařilo připravit aktuálně co nejatraktivnější trasu závodu, přestože, pokud by bylo na nás, vedli bychom ji úplně jinudy a ani do budoucna tento záměr nevzdáme,“ vysvětlil Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva, proč byla trasa odhalena pouhý měsíc před startem.

Velké přání pořadatelů je přejít jednou i nejvyšší českou horu. Na Sněžku se jim ale zatím dostat nedaří. Vstup do 1. zóny Národního parku totiž jeho vedení povolit nechce. „Přiznám se, že strategie nepovolovat hromadné akce tohoto typu vstoupit do 1. zóny úplně nechápu. Věřím, že se nám jednou podaří dokázat, že naše akce přírodě a životnímu prostředí nijak neublíží. Mnohdy sleduji, jak se chovají běžní turisté, kteří se nekontrolovatelně pohybují mimo cesty KRNAPu. V porovnání s tím, má takto organizovaná akce, kde běžci mají co dělat sami se sebou než aby škodili přírodě, prakticky nulový dopad,“ podotkl Zitta.

Ambasador závodu Pavel Brýdl musel trasy mnohokrát upravovat. Teď už jsou definitivní a běžci se mají na co těšit. Opět jsou připraveny tři distance. Nejdelší Long má 66 km, střední Half 31 km a nejkratší Short 17 km. „Plně jsme akceptovali všechny výtky zástupců KRNAPu. Pavlovi Brýdlovi se i přes omezenou možnost využitelného prostoru podařilo vytvořit velmi náročné a zajímavé tratě, takže by závodníci neměli být po stránce náročnosti o nic ochuzeni,“ upozornil Pavel Zitta.

  Poslední bodovaná zastávka letošního 9. ročníku seriálu Rock Point – Horská výzva se běží ve druhé polovině září (20. – 21.9.), kdy nejdelší trať startuje obligátně pět minut před páteční půlnocí. Další trasy vybíhají během sobotního dopoledne.

V pátek 23.8. se rozjíždí také on-line registrace. Moc času ale běžci nemají. Zvýhodněné startovné je možné využít na adrese http://www.horskavyzva.cz/registrace jen do středy 4.9. Pak už bude možné se přihlásit jen na místě.

  Ti, kteří ale jen hledají důvod vyrazit do hor, ale nechtějí soutěžit, mohou pomoci dobré věci. Připraven je také nesoutěžní čtyř a půlkilometrový Pochod s Mixitkou, kde polovina startovného jde na podporu malého Kubíka Pecky.

  Krkonošskou výzvou ale seriál nekončí. Následovat bude závěrečný bonusový závod na Pálavě (12.10.), kde také proběhne slavnostní vyhlášení nejlepších běžců letošního ročníku.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 913 lidí)


Banner