REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Wenger Czech Adventure Race – závod mimo komfortní zónu i lidské chápání

25.08.2019 |outfanatic.com |

Na konci prázdnin se sjedou milovníci expedičních závodů na Slapskou přehradu. Začíná zde totiž Wenger Czech Adventure Race, Mezinárodní mistrovství České republiky v extrémním závodě družstev. Pořadatelé připravili trať dlouhou přes 400 kilometrů a poskládali ji z mnoha outdoorových disciplín.

Převážnou část závodu stráví týmy pěšky na treku, v sedlech horských kol nebo na sedačkách kánoí. Trať jim zpestří lanové disciplíny, přírodní překážková dráha Bolskros, jeskyňaření, orientační běh, coastering a plavání. Trasu mají závodníci zakreslenou v mapách, postupy si volí každý tým dle svého uvážení.

Letošní dobrodružný závod začíná ve čtvrtek 29. srpna. Přihlášeno je 17 čtyřčlenných týmů, přibližně polovina z nich přijede ze zahraničí. „Závod lze sledovat online a bude na co se dívat. Ve startovce není vyloženě jen jediný silný tým, takže to vypadá na napínavý souboj o první příčky.“, láká ke sledování ředitel závodu, Tomáš Vaněk, a dodává: „Adventure Race je specifický tím, že během závodu spíte, jíte a pořád vám běží čas. Vystoupíte na dlouhý čas mimo komfortní zónu a posunete hranice svých možností zase o kus dál.“

Den a půl po dlouhém závodě odstartuje MINI Adventure Race, 18hodinová „zmenšenina“ klasického závodu. Je určena pro dvojice všech výkonnostních kategorií, kterým voní atmosféra adventure race. Na start se postaví přes 60 závodníků, kteří vyběhnou za svitu čelovek na 40kilometrový trek. Poté sednou do kánoí a až si odpádlují svých 10 kilometrů, lodě vymění za kola a 80hodinové šlapání jim zpestří překážková dráha Bolskros a slanění. Do cíle doběhnou po závěrečné disciplíně: coasteringu proloženého plaváním.

Oba závody lze sledovat na facebooku či webu závodu www.adventurerace.cz.

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner