REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Jak na pitný režim (nejen) při cyklistických výletech?

14.08.2019 |PR outfanatic.com |

Dostatek tekutin je důležitý nehledě na roční dobu a na naši sportovní aktivitu. Přitom pití často podceňujeme, nebo na něj v horším případě dokonce zapomínáme. A to nejvíc při sportech, při nichž je pitný režim nejdůležitější.
Nezáleží na tom, zda je rozpálené léto, které nám potřebu tekutiny připomene samo, nebo zda se vydáváte na výlet během chladnějších měsíců. Lahev na kolo plnou vody byste u sebe měli mít neustále. Jak si však vzpomenout, že byste ji měli čas od času také použít a nedostat se do situace, kdy denní příjem tekutin doháníte na pokraji dehydratace?

S hydratací začněte už před tím, než na kolo vůbec nasednete

Jestliže už máte na svůj cyklovýlet vše připravené, ještě než na jízdní kolo vůbec nasednete, měli byste vypít alespoň sklenici vody. Pokud totiž začnete pít až během fyzické aktivity v okamžiku, kdy dostanete žízeň, jdete se napít trošku „s křížkem po funuse“.

Žízeň je totiž jedním z prvních příznaků samotné dehydratace. Před cestou si můžete dát i ochucenou vodu, třeba se šťávou či s ovocem. Není to však zrovna nejlepší volba. Rychlé cukry vaše tělo velmi rychle spálí a v tu chvíli dochází k prudkému poklesu energie a s tím i k chuti na něco sladkého na zub.

Proto doporučujeme ponechat si sladké nápoje až na samotný závěr výletu.

Během výletu byste měli tekutiny doplňovat alespoň jednou za půl hodiny

Při samotné sportovní aktivitě – ať už jde o výlet na jízdním kole či o bojový sport, byste měli vodu doplňovat v pravidelných intervalech na základě toho, o jak náročnou aktivitu se jedná. Intervaly mezi pitím by však neměly překročit 30 minut.

Stačí si párkrát loknout, rozhodně do sebe nemusíte vylít půl litru tekutiny v jediném zátahu. To ve skutečnosti není ani příliš zdravé.

Raději pravidelně a méně než nárazově jednou za výlet či dokonce až po návratu domů.

Po návratu si pitný režim můžete oživit i s ovocem

Po návratu domů byste se měli také napít (například 100% ovocnou šťávu). Zvlášť pokud jezdíte na cyklovýlety s dětmi, neměli byste pitný režim nejmenších cyklistů i váš podcenit. Na péči o dehydrovaného v průběhu nebo po skončení vyjížďky nikdo v dobrém vzpomínat nebudete.

Pokud jste po celou cestu dodržovali pravidla sportovního pitného režimu, nejenže budete mít i po návratu více energie, ale příjemným bonusem je také rychlejší regenerace. Dostatečný přísun tekutin pomáhá jak rychlejšímu hubnutí, tak i nárůstu svalové hmoty – samozřejmě v případě, že pijete čistou vodu.

Zkrátka a dobře dostatek tekutin vaše tělo nejen ochrání před dehydratací, ale také vám pomůže k vyšším sportovním výkonům.

Na pitný režim nezapomínejte ani ve vodě a při procházkách

Při cyklistice nebo dokonce bojových sportech je doplňování tekutin poměrně snadné. Zvlášť během letních měsíců.

Dostatek vody je však stejně důležitý například při plavání nebo během podzimní procházky stinným lesem. 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner