Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Triatlonový FORD CHALLENGEPRAGUE ovládli Češka Kahlefeldt Vodičková a Němec Angert

29.07.2019 |outfanatic |

Praha, 27. července - Češka Radka Kahlefeldt Vodičková a Němec Florian Angert ovládli třetí ročník FORD CHALLENGEPRAGUE, největšího triatlonového závodu na území České republiky na vzdálenostech 1,9 km plavání, 90 km cyklistika, 21,1 km běh. V Praze jsem v rámci série Challenge závodila poprvé a vítězství má pro mě mimořádnou cenu,” přiznala Kahlefeldt Vodičková.

Start v Praze plánovala Radka Kahlefeldt Vodičková už v prvním ročníku FORD CHALLENGEPRAGUE, před dvěma lety ho ale krátce před závodem musela zrušit - kvůli těhotenství. Po narození dcery Ruby, kterou má s australským triatlonistou Bradem Kahlefeldtem, se nejlepší česká triatlonistka vrátila do seriálu Challenge ve skvělé formě. Letos skončila druhá na červnovém mistrovství světa této série v Šamoríně a v Praze nastupovala v roli jedné z favoritek. Od začátku závodu soupeřila s Lisou Nordénovou, stříbrnou olympijskou medailistkou z Londýna 2012. Za Švédkou vybíhala jako druhá po plavecké části a společně se výrazně odpoutaly od zbytku pole v cyklistickém úseku. V ní excelovala švédská triatlonistka, jež získala na Kahlefeldt Vodičkovou více než tříapůlminutový náskok. O vítězce třetího ročníku FORD CHALLENGEPRAGUE se rozhodlo v závěrečném běhu, který zvládla suverénně domácí reprezentantka – náskok Švédky smazala už v druhém kole a pro vítězství si doběhla v čase 4:22:13,5 hod, s náskokem necelých dvou minut před Nordénovou (4:24:11,2 hod).

Toto vítězství pro mě opravdu hodně znamená, jsem ráda, že to vyšlo. Lisa se v cyklistice snaží kvalifikovat na olympiádu, takže byla v této části ohromně silná. Můj cíl bylo držet s ní krok co nejdéle a pak zabojovat v běžeckém úseku. Diváci mě tlačili dopředu, bylo to úžasné. Poslední tři kilometry jsem už tušila, že to mám v kapse, a začala si to opravdu užívat,“ řekla v cíli Kahlefeldt Vodičková. „Ještě než jsem měla dceru, tak jsem se vždycky v cíli nejvíce těšila na jídlo nebo pití a teď se těším na ni. Ale musím ji ještě znovu pořádně obejmout, protože jsem teď neměla sílu ji udržet,“ dodala s úsměvem vítězka.

Poslední tréninky jsem absolvovala v chladnějším počasí, takže tohle byl pro mě trochu šok. Nejvíce jsem si užila cyklistickou část, snažila jsem se soustředit sama na sebe. Radka je opravdu skvělá běžkyně a jsem šťastná, že se jí podařilo vyhrát na domácí půdě. Doufám, že přijedu do Prahy i příští rok a pokusím se tentokrát zvítězit,“ řekla Nordénová.

Třetí skončila v sobotním závodě Rakušanka Eva Wuttiová (4:31:35,9 hod). „Doufala jsem v podium a s výsledkem jsem proto opravdu spokojená. Myslím, že pro fanoušky musel být skvělý zážitek vidět celou plaveckou část. Závod jsem si ohromně užila,“ zhodnotila Wuttiová.

Druhou nejlepší Češkou byla Simona Křivánková, která skončila na sedmém místě. „Do závodu jsem šla s tím, že je tu opravdu obrovská konkurence, a to přímo na střední trať. Vzhledem k tomu, že mám za sebou dva dlouhé triatlony a další mě čekají, jsem teď spíše v Ironmanovém módu, proto byl pro mě dnešní závod náročný. Dřela jsem a nakonec se to vyplatilo, se svým výsledkem jsem spokojená,“ uznala Skřivánková.

Závod mužů měl překvapivého vítěze - nástrahy tratě nejlépe zvládl Florian Angert v čase 3:54:49,7 hod. Sedmadvacetiletý Němec se ze čtvrté příčky po plavecké části dostal na kole do vedení, které v běžecké části navýšil, a v Praze si na konto připsal první letošní triumf v rámci seriálu Challenge. „S letošní sezonou jsem zatím velmi spokojený, jednou jsem byl druhý a pak čtvrtý a pátý, což bylo dobré, ale vítězství mi chybělo. Dal jsem všechno do cyklistické části, to byla moje taktika. Poté jsem chtěl náskok uhájit v běhu, což se mi podařilo. Nikdy jsem závod přímo v centru města neabsolvoval, užil jsem si hlavně hezkou běžeckou část s památkami nadosah – to bylo opravdu skvělé,“ pochvaloval si vítěz třetího ročníku FORD CHALLENGEPRAGUE.

Druhý skončil tradiční účastník pražského triatlonu a aktuální lídr letošního pořadí seriálu Challenge Pieter Heemeryck z Belgie (3:57:36,4 hod), třetí dokončil mistr světa v dlouhém triatlonu Španěl Pablo Dapena Gonzalez (3:59:04,02 hod). Dnes jsem se necítil úplně nejlépe, proto druhé místo vnímám pozitivně. Florian byl dnes nejsilnější, můj cíl bylo skončit co nejblíže za ním. Na top úrovni rozhodují detaily,“ přiznal Heemeryck. „Jsem tu už potřetí, v předchozích letech jsem získal zlato a bronz, dneska to bylo stříbro, takže jsem si zkompletoval sbírku. Příští rok se musím vrátit a začít znovu s prvním místem,“ usmíval se Belgičan.

Pablo Dapena Gonzalez nastoupil do závodu se zraněním z minulého týdne, proto byl pro něj závod velkou výzvou. „Cítím se, jako bych závod vyhrál. Nečekal jsem, že vůbec nastoupím, protože moje zranění bylo vážně špatné a necítil jsem se dobře. I když se to naštěstí den ode dne postupně zlepšovalo, dnešní závod byl opravdu těžký a v posledních kilometrech jsem trpěl. Proto je pro mě třetí místo vítězstvím,“ řekl Dapena.

Nejlepším z českých závodníků byl v cíli devátý Tomáš Řenč v čase 4:08:48,6 hod. „Je to
o stupínek lepší než
loni, což mě těší. Byl to pro mě důležitý trénink před Ironmanem ve Švédsku, kde se budu snažit kvalifikovat na Havaj mezi profesionály. Pokaždé se do Prahy těším, vždycky tu chci uspět a ukázat se domácímu publiku. Rezervy dnes byly velké, žádná krize ale nepřišla a naopak jsem měl dost síly, abych zvládnul i delší závod – ty půlky už jsou pro mě krátké,“ řekl s úsměvem Řenč.

Na start FORD CHALLENGEPRAGUE se postavilo ve čtyřech kategoriích celkem 1360 triatlonistů ze 47 zemí. V kratším závodě nazvaném SCOTT CHALLENGETRY-ATHLON (0,38 km plavání, 18 km kolo a 4,2 km běh) se mezi amatérskými sportovci představili také osobnosti, jako desetibojař Roman Šebrle nebo kardiolog Jan Pirk, v klání štafet v hlavním závodě absolvoval plaveckou část ministr školství Robert Plaga. Tratě SCOTT CHALLENGETRY-ATHLONU nejlépe zvládl domácí reprezentant Tomáš Pivrnec, druhé

a třetí místo patřilo polským závodníkům Marcinu Tomczakovi a Jakubu Kubinskemu. Mezi ženami zvítězila Němka Claudia Maiová, druhá skončila Belgičanka Kaat Van Eyndeová a třetí doběhla domácí Julie Balcarová.

V kategorii ŠTAFET zvítězil tým FORD ONE ve složení Miloš Aišman, Václav Nežerka a Jiří Csirik v čase 3:59:51,0.

SLEDKY

FORD CHALLENGEPRAGUE MIDDLE

Muži – celkové pořadí: 1. Florian Angert (GER) 3:54:49,7, 2. Pieter Heemeryck (BEL) 3:57:36,4, 3. Pablo Dapena (ESP) 3:59:04,2, 4. Frederic Funk (GER) 3:59:04,2, 5. Thomas Steger (AUT) 4:01:25,4, 6. Bradley Weiss (RSA) 4:03:31,1, 7. Michael Weiss (AUT) 4:05:34,9, 8. Thomas Davis (GBR) 4:06:45,3, 9. Tomáš Řenč (CZE) 4:08:48,6, 10. Marcin Lawicki (POL) 4:11:26,3, … 11. Petr Soukup (CZE) 4:12:34,8.

Ženy – celkové pořadí: 1. Radka Kahlefeldtová Vodičková (CZE) 4:22:13,5, 2. Lisa Nordenová (SWE) 4:24:11,2, 3. Eva Wuttiová (AUT) 4:31:35,9, 4. Lisa Robertsová (USA) 4:34:27,1, 5. Elena Illeditschová (GER) 4:36:36,0, 6. KAtrien Verstiuyftová (BEL) 4:37:04,1, 7. Simona Křivánková (CZE) 4:41:49,6, 8. Joanna Ryterová (SUI) 4:42:50,8, 9. Kate Bevilaquaová (AUST) 4:47:01,8, 10. Nikola Čorbová (SVK) 4:51:37,5.

TRY-ATHLON

Muži – celkové pořadí: 1. Tomáš Pivrnec (CZE) 0:51:04,7, 2. Marcin Tomczak (POL) 0:51:20,0, 3. Jakub Kubinski (POL) 0:52:11,8.

Ženy – celkové pořadí: 1. Claudia Maiová (GER), 0:54:17,0, 2. Kaat Van Eyndeová (BEL) 0:56:17,3, 3. Julie Balcarová (CZE) 0:57:24,8.

ŠTAFETY

Celkové pořadí: 1. FORD ONE (Aišman, Nežerka, Csirik), 3:59:51,0, 2. CSG TRITEAM (Landsmann, Vlášek, Marčík), 4:08:37,2, 3. HERE TO WIN (Kočař, Ospalý, Slatinský), 4:14:35,6.