REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Brdský hřeben dobyt. Dvakrát.

Pražský parkový survival 2013

26.11.2013 |ss | Extrémní závody

Foto: pořadatelé PPS 2013

Pražský parkový survival je outdoorový závod, na který se každoročně vydávají jak zkušení závodníci, kteří mají za sebou mnoho několikadenních závodů (pokud PPS zrovna nepořádají), tak lidi, kteří se podobného závodu nikdy dřív nezúčastnili. Proto i letos bylo na startu slyšet o vypůjčených kolech, lekcích slaňování den před závodem nebo strachu z kajaku.

Už z umístění centra letošního Pražského parkového survivalu a popisu trati zveřejněného na internetu bylo zřejmé, že první, bruslařská etapa povede nahoru na brdský hřeben. Mapa, kterou závodníci obdrželi na prezentaci, ohady jenom potvrdila a taky odhalila, že na hřeben se závodníci budou muset z centra vyškrábat i znovu na kolech.

Foto: pořadatelé PPS 2013

Foto: pořadatelé PPS 2013

Úvodní pětikilometrové bruslení bylo možné i oběhnout, což sice zřejmě nebylo nejvýhodnější, nicméně když se vítěz mužů, reprezentant v orientačním běhu Bet Procházka, objevil v sedle mezi prvními pěti, předvedl, že běžecky na něj skutečně nikdo nemá. 

Co si závodníci na bruslích vyjeli, museli také devítikilometrovou oklikou seběhnout. Klasický orienťák byl proložen kaňoningem na brdský způsob - hluboko zaříznuté údolí, bahno a kluzké kameny.

Foto: pořadatelé PPS 2013

Foto: pořadatelé PPS 2013

Pětadvacetikilometrová MTBO etapa začínala opět v Řevnicích, první kontrola byla na Babce, tedy znovu nahoře na brdském hřebeni. Z Babky se slaňovalo přímo mezi trempíky, kteří nabízeli alkoholické občerstvení (teda aspoň slečnám). Dalším zpestřením byl asfaltér, který umožnil závodníkům vyzkoušet si jízdu po právě zasychajícim asfaltu.

Na poslední cyklistické kontrole startoval Bolskros, tedy disciplína, jejímž cílem bývá závodníky co nejvíc zničit na co nejkratší dráze. S pomocí ideálního terénu, tedy rokle, kterou běžci museli mnohokrát překonat tam a zpět, byli pořadatelé v plnění svého cíle úspěšní.

Foto: pořadatelé PPS 2013

Foto: pořadatelé PPS 2013

Závěrečný kajak byl pro mnohé nejexotičtější disciplínou. Škoda jen, že pořadatelé přecenili ženy, a tak z těch, které objely celou trať, stihly v povoleném limitu na kajak odstartovat jen dvě. Pořadatelé tak ušetřili poslední dva na kajak vypuštěné muže  zápasu s dalšími ženami, který by vůbec nemuseli vyhrát...

Výběr z fotek najdete na našem facebooku, kompletní fotogalerii snad už brzo na stránkách pořadatele, kde jsou i výsledky.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

22.01.2017

Nenápadné riziko zimy – omrzliny: Jak vznikají a co s nimi?

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner