REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Podle čeho vybrat cyklocomputer

09.07.2019 |outfanatic |

Jezdíte na kole a zajímáte se o svoji výkonnost? Chtěli byste sledovat okamžitou rychlost, průměrnou rychlost, maximální rychlost, denní vzdálenost, celkovou vzdálenost, spotřebu kalorií, čas jízdy, ujeté kilometry a využívat při jízdě hodiny a stopky? Řešením je cyklocomputer – malý, ale výkonný přístroj, který v průběhu vašich cyklovýletů dokáže sledovat vše, co s vaší jízdou souvisí. Přístroj je obzvlášť užitečný při sportovním tréninku, kdy potřebujete sledovat svoji výkonnost. Jediné tlačítko cyklocomputeru vám umožní mít pod kontrolou všechny informace o vašich jízdách krajinou. Pokud si potrpíte na design a styl, můžete si pořídit cyklocomputer, který bude barevně ladit s barvou vašeho kola. Dalším kritériem výběru je počet funkcí a typ podle způsobu přenosu dat při měření.

Při volbě typu cyklocomputeru máte možnost volby mezi drátovým a bezdrátovým modelem.

U drátových typů cyklocomputerů je nutné vzít v úvahu nevýhodu v podobě rizika, že při jízdě složitějším terénem, případně při převozu jízdního kola v zavazadlovém prostoru auta nebo při upínání na nosič, hrozí porušení kabeláže. Na druhé straně oceníte výhodu v podobě menší energetické náročnosti. Drátové cyklocomputery mají menší spotřebu baterií pro zajištění provozu a díky tomu levnější provoz, pro který stačí jediná baterie v cyklocomputeru na řídítkách. U drátové verze odpadá nutnost použití další baterie ve snímači na vidlici případně ve snímači frekvence či GPS, které jsou u provozu bezdrátové verze nutností. Kromě levnějšího provozu mají drátové cykolocomputery také nižší nákupní cenu.

Bezdrátové cyklocomputery jsou méně náročné na instalaci – není nutná montáž kabeláže, která přenáší data ze snímače do samotného computeru na řídítkách. Absence kabeláže na rámu kola má také význam po stránce estetické. U bezdrátových verzí je nutné počítat s vyšší pořizovací cenou cyklocomputeru.

U klasické i bezdrátové verze je velmi důležitá odborná montáž a zadání rozměru obvodu kola, aby cyklocomputer správně měřil počet ujetých kilometrů. Pokud vlastníte dvě kola s různými velikostmi kol, vyberte si cyklocomputer s možností přenastavení měření pro dva různé obvody kol, který vám umožní používat jeden tachometr střídavě třeba pro silniční a horské kolo.

Cyklocomputery jsou téměř bezúdržbové. Jednou za čas – podle frekvence použití – stačí vyměnit baterii.

Při výběru cyklocomputeru doporučujeme věnovat pozornost také velikosti číslic na displeji. V případě krátkozrakosti si vyberte přístroj s většími znaky, abyste na údaje na displeji při jízdě dobře viděli.

Počet funkcí cyklocomputeru je asi nejdůležitějším kritériem výběru. Běžné cyklocomputery jsou vybaveny 8 funkcemi, ale pokud jste náročnější, máte na výběr i přístroje, které sledují více parametrů. S počtem sledovaných parametrů vzrůstá zpravidla i cena přístroje, proto zvažte, které parametry jsou pro vás důležité a které nikoliv.

Základní funkce, které můžete využít téměř u všech cyklocomputerů jsou hodiny, stopky, měření aktuální rychlosti, maximální rychlosti, průměrné rychlosti, doby jízdy a sledování ujetých kilometrů za den a statistika celkové ujeté vzdálenosti za určité období.

Pokud vám těchto 8 základních funkcí nestačí, vyberte si některý z modelů, které sledují také kadenci šlapání, nadmořskou výšku, absolvované převýšení případně i tepovou frekvenci. Některé modely jsou vybaveny i teploměrem či GPS lokalizátorem, případně umožňují nastavení kontrastu displeje nebo propojení s počítačem nebo mobilním telefonem prostřednictvím bluetooth.

I když máte jasnou představu o požadovaných funkcích cyklokomputeru, uděláte nejlépe, pokud přístroj zakoupíte ve specializované prodejně nebo e-shopu, kde vám zkušený personál odborně poradí. Například e-shop Cyklodiskont.cz nabízí široký výběr kvalitních značkových cyklocomputerů v různých cenových relacích a současně zde můžete využít odborné poradenství po telefonu nebo e-mailu.

Cyklocomputer je také ideálním dárkem pro každého cyklistu. Pokud tedy hledáte tip na to, co vybrat, když chcete potěšit srdce vášnivého cyklisty hodnotným dárkem, značkový cyklocomputer je jasná volba.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner