REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Cesta na prázdniny vede přes Ještěd

26.06.2019 |outfanatic |

Ačkoliv žhavý žár a drtivě se svažující očekávání prázdnin běhu příliš nesvědčí, tuto nabídku, ano, ještě tuhle poslední, nemůžete odmítnout. V neděli, poslední den června, se běží Ještědský půlmaraton, čtvrtý podnik Mizuno Trail Running Cupu. Teprve po něm se můžete vydat za odpočinkem.

Za osm let, kdy vyrostl z prosté dvanáctky téměř na dvojnásobek a prošel si i skyrunningovou pubertou, nabídne letos v novém termínu zase jinou, teď už běžecky „dospělou“ trasu. Zapomeňte na tradiční kulisu syrových podzimních mlhovin, přichází léto v plném rozpuku, a předpověď počasí to potvrzuje. Jaké výhledy nabídne Ještědský hřeben tentokrát?

Jen převýšení 1350 metrů zůstává, každopádně ho snáz proběhnete. „Ale úplně jsme zrušili asfalt,“ říká Martin Dvořák, ředitel závodu. Z parkoviště v Horním Hanychově se vyráží vzhůru už ne do sjezdovky, ale šikmo lesem na křižovatku u Chaty Pláně pod Ještědem.

Odtud se pak po Ještědské magistrále a pod ní pod Terasami dostaneme k vrcholu (1008 m) se slavným Hubáčkovým Grandhotelem. Skoro dvanáct kilometrů profil ukazuje nahoru… Až pak se zlomí.

A spadne po západním svahu ku Světlé, ovšem ne tak hluboko jako dříve. Okolo Červeného kamene se dostane k Dělené cestě a okolo Frantiny vrátí se na hřeben k Chatě Pláně. Tady pokračuje známou hřebenovkou směrem k Hodkovicím. Až u Šámalů se zase stočí zpět širší lesní cestou. Klesání navazuje na původní trasu, na vrcholové pasáže už se nevrátí.


 

Záleží ještě, v jakém stavu bude čerstvě po polomech les,“ dodává Dvořák před sobotním značením a myslí i na detailní vedení velmi zajímavého okruhu doprovodné pětky.

Loni vyhráli 21 km Radek Hübl (1:40:45), vítěz posledního Králického půlmaratonu však patrně odjíždí za přípravou do Rakouska. Nejlepší ženou byla Tereza Kalousová (2:03:13).

Startuje se v pravé poledne, veškeré zázemí a závodnický servis s testovacím centrem a prodejem vybavení Mizuno nebo předváděním vozů Subaru zůstávají v Horním Hanychově, nad konečnou liberecké tramvaje. Na půlmaratonské štrece budou tři občerstvovačky. A pak už je to jen na vás. Vědom si jeho významu podpořil závod i Liberecký kraj.

Na startovní listině už se skví jména skorodomácích Roberta Heczka nebo olympioničky Ivety Fořtové (dříve lyžařky Zelingerové), cizinců z Polska, Španělska, USA a indického Desi Running Clubu, nebo samozřejmě skalních vyznavačů tohoto zážitkového seriálu. Mají se opět na co těšit. A vykoupat se můžete cestou domů na liberecké přehradě.

Kompletní výsledky dosavadních závodů na www.sportovniservis.cz  a další informace i přihlášky na www.trailrunningcup.cz

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner