Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

První díl seriálu Běhej lesy začal ve velkém stylu.

29.04.2019 |outfanatic |

První díl seriálu Běhej lesy začal ve velkém stylu. Lednicko-valtický areál znovu nalákal spoustu běžců a za to jsme moc rádi. Lednice byla vyprodána už 50 dnů před startem.

O závody v Lednici byl obrovský zájem, kapacita dětských závodů se dokonce navyšovala. Celkem 400 dětí a 2 000 dospěláků vyrazilo na první díl seriálu Běhej lesy do Lednice. Na běh byly ideální podmínky – na příliš vysokou teplotu jsme si stěžovat nemohli. I proto věříme, že sis závody spolu s dalšími členy tvojí tlupy užil naplno. Vždyť kdy jindy se člověk proběhne památkou zapsanou na listině světového dědictví UNESCO?

Program zahájily tradičně dětské závody Dr.Maxe. Prcci závodili na tratích 500 m a 1 km podle věku. Dospěláci si mohli zvolit mezi 13km trasou a půlmaratonem. Jako první byl v cíli kratší trati Dan Fiala s časem 0:50:27, z žen byla nejrychlejší v čase 0:54:44 Bára Kopřivová. Jednadvacet kilometrů zdolal ve skvělém čase 1:18:48 Adam Szymanik, který nechal všechny závodníky daleko za sebou. Mezi ženami předvedla parádní výkon na 21km trati Lujza Sláviková, která finišovala v čase 1:33:49. Odměnou pro všechny běžce byla unikátní dřevěná medaile a semínka pro vypěstování vlastního stromu. I to jsou Běhej lesy.

Seriál Běhej lesy bude pokračovat dalšími sedmi závody, které budou znovu v unikátních lokalitách. Určitě se tak máš na co těšit, protože chystáme další novinky. Nejbližší druhý díl se koná na Karlštejně a už teď je jasné, že bude zase vyprodáno. Pokud máš zájem si zaběhat v běžně nepřístupném vápencovém lomu Velká Amerika, můžeš se stále zaregistrovat na čekací listinu. Těšíme se na tebe! Výsledky ze závodu najdeš ZDE.