REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Rock Point – Horskou výzvu odstartoval na Vysočině vítězný Rosko

28.04.2019 |outfanatic |

 Premiérový závod s cílem ve věhlasné Vysočina areně ovládl na dlouhé trase Long brněnský Daniel Rosko. Závod nesoucí název GEOHUNTER RACE, který otevíral 9. ročník seriálu horských běhů a trekingu, byl na úvod jako bonusový, a přestože není hodnocený do celkové série, přijelo si ho užít na pět set účastníků.

„Vysočinu mám moc ráda, takže jsem se sem moc těšila. Nakonec byl závod rychlý jako blázen. I když jsem s tím počítala, stejně mě to trochu překvapilo. Zvláště se psem to byl takový steeple, ale on má čtyři nohy, takže překážky přes cestu v podobě popadaných stromů zvládal lépe, ale jinak tu bylo nádherně,“ chválila si nový závod Jana Kakáčová, nejrychlejší žena na dlouhé trati, která už tradičně běžela se svým psem.

Přestože je Rock Point – Horská výzva vyhlášena především jako závod dvojic na třech trasách Long, Half a Short, na Vysočině běželi jen jednotlivci pouze na dvou trasách – Long a Short, které však svými parametry odpovídaly standardní krátké a střední trati. Tentokrát se běžci museli porvat s distancemi 16 a 34 km. „Byla to strašně rychlá běhavá trať, ale mně se líbila. Pro mě to bylo lepší než Beskydy nebo Jeseníky, které chodím. Vyběhneš si nahoru, tam se to vlní krásných šest sedm kilometrů a ke konci jsem to už odpočítával až do cíle, kde v mých očích byly ty ochozy Vysočina areny plné. Já jsem tu poprvé a strašně jsem si to užil,“ byl spokojený Daniel Rosko, celkový vítěz dlouhé trasy, který se těší na následující závod v Beskydech. „Nejsem extrémista, abych chodil ty šedesátky, takže zůstávám na střední trase i proto, že se mi nechce vstávat o půlnoci. V noci se má spát. I proto neběhám Beskydskou sedmičku. Dnes jsem nešel na bednu, ale na čas a ono se povedlo oboje. Další závody se ale chodí vyhrát,“ hodil rukavici soupeřům zlatý Daniel Rosko, který trasu Long zaběhl přesně za plánovaný čas 2:25 hod. Druhý Tomáš Nováček přiběhl za ním po osmi minutách. „Mně se běželo pěkně, já jsem spokojený. Vůbec jsem nevěděl, jak je vedoucí běžec přede mnou a přiznám se, že jsem se na tento závod ani moc nepřipravoval. Prostě jsem se ve čtvrtek sbalil a vyjel. Závod byl hezký – bylo hodně popadaných stromů, takže i hodně skoků a přeskoků. Na trase jsme měli od všeho trochu, takže organizátorům patří velký dík. Pro mě fajn zpestření, protože jinak se specializuji na rovinatější trasy a maratony,“ sdělil stříbrný muž Longu Tomáš Nováček. Nejlepší trojici uzavřel Radek Civiš, za kterým byl na bramborové pozici Martin Žák ze severočeských Teplic. „Pro mě to je ale velký úspěch. Já to moc závodně neberu a neběhám pro místa. Tady na Vysočina areně jsem nikdy nebyl a teď si to užívám, stejně jako celý závod, který byl sice hodně náročný, ale to přeskakování spadaných stromů a potoků bylo parádní. Jako otvírák to bylo fajn a teď už se těším do hor na kopce,“ pronesl spokojeně čtvrtý Martin Žák.

Na obou trasách se účastníci porvali o pódium ve čtyřech kategoriích – muži, ženy a mužský a ženský dogtreking. Čtyřiatřicetikilometrový Long ovládl zmíněný Daniel Rosko. Nejtěsnější boj o pódium se svedl mezi ženami. Necelou minutu za vítěznou Pavlou Ferenčákovou doběhla plzeňská Dominika Slavotínková a opět po necelé minutě Zuzana Hofová. Oldřich Blecha byl nejrychlejším dogtrekařem a Jana Kakáčová nejrychlejší ženou se psem. Na krátké šestnáctikilometrové trase naopak kralovali Hynek Škrabal s Petrou Kotlíkovou a své pejsky do cíle v nejlepším čase přivedli Jiří Švancara a Andrea Ledererová.

  Letošní Rock Point – Horská výzva má sedm zastávek v největších českých horách. Od dubna do října se milovníci běhu mohou těšit každý měsíc na jednu zastávku. První a poslední jsou však jen bonusovými závody, které se nepočítají do celkového hodnocení. „Já ale na Vysočinu motivaci hledat nemusela. Vlastně jsem tu zažila takové déja vu. Můj pes přímo tady začínal svoji závodní kariéru na mistrovství Evropy v canicrossu a Vysočina je sama o sobě moc krásná,“ usmála se spokojeně zlatá dogtrekařa Jana Kakáčová.

První ohlasy říkají, že nově vložený závod se pořadatelům povedl. „Jsme rádi za pozitivní zpětnou vazbu. Vysočina arena nabídla fantastické zázemí, které by bylo lepší už jen, kdyby ochozy byly zaplněné,“ mrknul Pavel Zitta, ředitel závodu Rock Point –Horská výzva, když hned zase zvážněl. „Velké poděkování patří klukům z Geohunteru, kteří se postarali o skvělý otvírák a velkou radost mám i z podpory kraje Vysočina, kdy přímo hejtman kraje pan Jiří Běhounek si závod vzal pod svoji záštitu. Díky těm všem jsme letošní Horskou výzvu odstartovali skutečně ve velkém stylu,“ chválil si spolupráci při pořádání náročného podniku Pavel Zitta.

Druhý závod, který je však prvním bodovaným, je na programu koncem května v Beskydech (24.-25.5.).

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner