REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Za měsíc startuje Horská výzva poprvé na Vysočině

01.04.2019 |outfanatic |

PatRESS.cz

Úvodní zastávka sedmidílného seriálu je však jen bonusovým závodem, kde si běžci budou moci pro začátek prověřit svůj fyzický fond. „První zastávku seriálu Rock Point – Horská výzva, která nese oficiální název Geohunter race, má na svědomí David Svozil, jednatel stejnojmenné firmy Geohunter, který je nadšený běžec a účastník několika Horských výzev. Společně jsme se domluvili, že sérii rozšíříme a z Vysočiny uděláme první bonusový závod letošní série, který má běžce za úkol především nakopnout a namotivovat do dalšího dějství seriálu,“ řekl Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point-Horská výzva.
 

Horská výzva/PatRESS.cz

První závod proto nebude zařazen do celkového ranku, ale hodnocen bude jen jako samostatný podnik. Všechny následující závody, mimo posledního sedmého bonusového na Pálavě, se už budou počítat do celkového hodnocení. Každá zastávka však nabídne mimořádné zážitky a ukáže nejkrásnější zákoutí českých hor. „I když není závod na Vysočině plnohodnotnou zastávkou, připravena je velmi atraktivní trať. Oproti původnímu plánu jsme ji ještě trochu pozměnili, takže se poběží více po nezpevněném povrchu a běžci si užijí kvalitní terén,“ podotkl Zitta s tím, že trasu pomáhal navrhovat jak výkonný ředitel samotné Vysočina areny Jan Skřička, tak i Mirek Bětík z týmu Geohunter, který se svým bratrem Petrem v loňském roce ovládl celkové pořadí Rock Point - Horské výzvy na trase Short. „Okolí Nového Města na Moravě, odkud pochází jeho žena, zná Mirek velmi dobře, díky čemuž běžce provede zajímavými lokalitami,“ řekl Pavel Zitta.

Horská výzva/PatRESS.cz

Běžci se k závodu mohou přihlásit nyní za výhodnější startovné. Online přihlášky skončí ve středu 10. dubna, ale registrovat se bude možné i na místě od 7 do 10:30 hodin. Na programu jsou dvě trasy Long (34 km) a Short (16 km). Běžci se na obě tratě vydají společně s odbitím 12. hodiny. Závod je vypsán jen pro jednotlivce a dogtrekaře. Více informací je pak možné najít na webových stránkách Rock Point – Horské výzvy (www.horskavyzva.cz).
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Rio Botičo

Rio Botičo

z Hostivaře pod Vyšehrad

74

%

74

%

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner