REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Běhej s námi pokračuje. Vzhůru na Svatou Juliánu

05.03.2019 |outfanatic |

Obec v údolí Únětického potoka má už více než tisíciletou historii stvrzenou v kronikách Přemysla Otakara I., její erb zdobí i černý vůl jako symbol druhé vsi ve společném katastrálním území. Tolik místopis historický.

A teď sportovní. Poběží se z fotbalového hřiště Sokola z ulice Pod hájem dvakrát 4,2kilometrový okruh s výběhem na Svatou Juliánu, kam pravidelně chodila i kněžna Ludmila a zdejší svatyni přeměnila v křesťanský kostel.

Pozvolný, ale táhlý kopeček po lesní cestě, a pak dolů,“ charakterizuje ho Jan Plachý z organizačního týmu. Převýšení činí 69 metrů. Děti a omladinu čekají tratě od 100 do 1750 metrů okolo hřiště podle věku.

Závodní vzrušení tu osvěží známý dýdžej Patrik Rokl, syn věhlasného klavíristy Karla Gotta. Typickou vesnickou atmosféru podpoří i už tradiční cílový ionťák z Únětického pivovaru. Zasloužíte si ho taky.

Startovní výstřel zazní ve 12 hodin, děti běhají už od 10.30. Přihlášky možné předem na www.sportchallenge.cz, taktéž i na místě do půl hodiny před startem. Jede sem autobus číslo 356 z metra A Bořislavka, nebo zaparkujete přímo u hřiště, kde budou k dispozici šatny.

Nejlepší tři v každé věkové kategorii se mohou těšit na věcné ceny, do celkového pořadí (i o finanční prémie) se počítají nejlepší tři výsledky ze čtyř závodů. „Chceme přitáhnout místní lidi, proto vyhlásíme vždy nejlepšího běžce dané obce,“ dodávají spolupořadatelé z Kopaninského spolku, který je dlouhodobě podporován i díky programu Dobré sousedství od Letiště Praha.

 

Více informací na www.behejsnami.com

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 910 lidí)


Banner