REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Jak vybrat cyklo batoh

07.02.2019 |outfanatic.com |

Čím je cyklo batoh specifický? Především designem, díky kterému perfektně sedí na zádech a velikostí, která je tak akorát pro umístění všeho, co na cyklo výletech můžete potřebovat, včetně rezervoáru na tekutiny. Cyklo batohy jsou navíc vybavené praktickými kapsami, přezkami, popruhy, poutky, které slouží pro uchycení přilby a další cyklo výbavy. I když jsou cyklo batohy designovány speciálně pro jízdu na kole, oceníte je také na kolečkových bruslích, při běhání a na menších výletech do přírody, či na vycházce s dětmi.

Při výběru cyklo batohu je důležité, aby se vám do něj vešlo vše, co budete na cyklo výletech potřebovat, zpravidla včetně rezervoáru na tekutiny, který vám umožní dodržovat pitný režim v průběhu jízdy. Konstrukce cyklo batohu zajišťuje při jízdě stabilitu a pohodlí zad.

Pokud má cyklo batoh perfektně sloužit, měl by mít nejen všechny technické parametry, ale musí také vyhovovat vašim individuálním potřebám. Při výběru batohu proto zvažte několik základních kritérií, které vám pomohou vybrat správný model cyklo batohu právě pro vás.

Objem cyklo batohu závisí od toho, jak dlouhé bývají vaše vyjížďky. Pro tréninky a kratší jízdy postačí menší cyklo batoh, kam se vejde voda a svačinka, ale pokud na kole jezdíte na delší výlety, hodí se mít s sebou také oblečení pro případ změny počasí, pláštěnku, návleky na nohy a ruce a důležité je nezapomenout i náhradní duše na kolo, hustilku a cyklistický „multiklíč“ pro případ nutnosti údržby.

Specifickou a velmi užitečnou výbavou cyklo batohů jsou rezervoáry na vodu a tekutiny s objemem až 3 litry, které vám můžou pomoci vyřešit potřebu dodržování pitného režimu. S cyklo batohem vybaveným vhodným rezervoárem na nápoje se riziko dehydratace výrazně snižuje. Když k tomu nastudujete tipy, jak před i při jízdě správně pít (například na mtbs.cz), dehydratace si na vás nepřijde.
 

 

Velikost cyklo batohu je dalším kritériem, které je při výběru dobré zvážit. Aby batoh dobře seděl na zádech, měli byste velikost batohu přizpůsobit velikosti postavy. Batohy se vyrábí pánské, dámské – užší v ramenou a také menší – dětské modely.

Pro pohodlnou jízdu je důležitý také tvar batohu. Zádová část cyklo batohů je prohnuta tak, aby kopírovala křivky zad při jízdě. Důležitou „specialitou“ cyklo batohů je také odvětrání zad pomocí systému větracích otvorů a použití prodyšných materiálů, jakými jsou například síťky, které brání propocení.

Komfort při jízdě vám zajistí nastavitelné ramenní popruhy, které umožní fixaci batohu na zádech ve správné poloze. Trendem jsou odvětrané polstrované popruhy s hrudním, případně bederním pásem. Při jízdě nastaví a zafixuje polohu batohu na zádech a odlehčí tak vaší páteři. Popruhy zajistí také to, aby batoh nesjížděl a držel na zádech v rovnovážné poloze.

Speciální výbava cyklo batohu může citelně zvýšit váš komfort při jízdě. Jistě se vám bude hodit přihrádka na mobil, karabiny na klíče, různé popruhy s přezkou či suchým zipem, různé kapsy na zip, včetně praktické kapsy na cyklo přilbu.

Velmi důležitým prvkem, na který při výběru cyklo batohu nesmíte zapomenout, jsou bezpečnostní prvky. Jsou to především reflexní prvky na popruzích a těle batohu a úchytky pro zavěšení bezpečnostního osvětlení.

Sortiment cyklo batohů je široký. Vyberte si model podle toho, jaké vybavení batohu vyhovuje vašim potřebám. Správně zvolený cyklo batoh zaručeně zvýší váš komfort i bezpečí při vašich vyjížďkách na kole. Nezanedbatelným kritériem výběru je také příznivá cena. Široký výběr cyklo batohů za přijatelné ceny najdete ve specializovaných e-shopech, například www.cyklodiskont.cz nabízí mnoho zajímavých modelů značek Loap, Max1, Zixtro a Force – ve skvělých cenových relacích.

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner