REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Pálavským závodem vyvrcholila letošní Rock Point - Horská výzva

14.10.2018 |Outfanatic.com |

Foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

 

 Po loňském úspěchu i tentokrát připravil pořadatelský tým slavnostní vyhlášení celé série na Pálavě, kterému předcházel samostatně hodnocený bonusový závod. Ten si mnozí přijeli užít a díky slunečnému počasí vládla v zázemí naprosto fantastická atmosféra.

Foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

„Loni tento styl vyhlášení sklidil velký úspěch. Samozřejmě k tomu silně pomohlo krásné počasí, které nás nezklamalo ani letos. Ba naopak, kdo by čekal, že v půlce října bude tak krásně – jasno a dvaadvacet stupňů? To je fantazie, všichni si závěr užíváme. Morava prostě nezklamala. Atmosféra byla nepopsatelná, to se musí zažít. Mám radost, když vidím ty spokojené tváře a úsměvy všech závodníků. Tak to má být. Vždyť proto to všechno děláme,“ shrnul spokojeně Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Vyhlášení a bonusový závod na Pálavě přišel po pěti předchozích zastávkách, na kterých běžci získávali body do celkového hodnocení na třech trasách a téměř ve dvou desítkách kategorií. Nejprve se běžci potkali v Beskydech, pak v Krušných horách, na Šumavě, v Jeseníkách a na konec v Krkonoších, kde silný poryv větru zničil celé zázemí. Na Pálavě ale běžci zažili velké zadostiučinění. Šestý závod byl doslova třešinkou na dortu. Připraveny byly dvě trasy – Long na 26 km a Short na 13 km, které odstartovaly společně z mikulovského Amfiteátru pod Turoldem. „Díky společnému startu to bylo zezačátku dost nepřehledné, ale my si závod šli užít a chtěli jsme ho doběhnout společně a s radostí. No a na druhé občerstvovačce jsme najednou zjistili, že jsme první, takže to byla hotová fantazie,“ zářil v cíli člen vítězného mužského týmu Radek Steklý, který s kolegou Janem Žaloudkem ovládl také celou letošní sérii a v podvečer měla dvojice několikanásobný důvod k oslavám. „Šli jsme Horskou výzvu s tím, že zdoláme všechny závody, což se nám podařilo. Není to jednoduchý, v průběhu roku může přijít zranění, nemoc, takže z tohoto pohledu jsme šťastní, že jsme to dali a to, že jsme vyhrávali byl prostě bonus. My jsme amatéři. Pro nás je každé vítězství bomba. A když to shrnu, tak na začátku roku jsme měli soupeře, dnes máme kamarády, se kterými jsme se tady na Pálavě mohli potkat. Horská výzva je už srdeční záležitost,“ pronesl s úsměvem Radek Steklý.

Foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Právě pohoda a zábava byla nejčastěji zmiňovaná slova, kterými běžci popisovali bonusový závod. „Máme to sem dvacet kilometrů. Bonusový závod jsme si přišli užít a večer řádně oslavit. Byl jsem tu minulý rok a bylo to fantastické. V zimě chodím na skialpy a Horská výzva je v létě alternativa. Líbí se mi běhání, ale jiné seriály nechodím. Ty hory, to je pro mě to hlavní,“ popsal důvod své účasti v seriálu Martin Peš z Poštorné, kterému se závod sice nevydařil podle představ, ale parťák, se kterým dorazil, naopak ovládl kategorii dogtrekingu. „Člověk si to užije, ale když jdu závodit, tak do toho jdu naplno,“ mrknul vítězný dogtrekař na Longu Adam Kožoušek, který v cíli dával strečink svému pejskovi. „Viděl jsem to u Vlasty Vágnera. A naučila mě to kamarádka. Vždyť i já se cítím lépe, když se protáhnu. Ona je šikovná, tak si to zaslouží,“ pronesl Kožoušek, když potvrdil, že závodníci na Horské výzvě jsou pro sebe vzájemnou inspirací. Na běžce Vlastu Vágnera se i letos upíraly zraky a to nejen pro to, jak vzorně se stará o svoji fenku Zoui. Plzeňský Vágner, přestože vyhrává standardně kategorii mužského dogtrekingu, na Pálavě naopak vyhrál závod dvojic se svojí partnerkou Dominikou Slavotínkovou. „Na psy tu bylo teplo, tak jsem šli spolu. To, že se nám podařilo vyhrát, je fakt pecka, se kterou jsme vůbec nepočítali. Strašně jsme si to užili,“ vydechl Vlastimil Vágner.

   Závod na Pálavě měl ale dva absolutní vítěze, kteří si nejrychleji poradili s vypsanými trasami. Třináctikilometrový Short za pětapadesát minut ovládl Martin Mužík, Long za dvě hodiny zvládl Aleš Sedlák (2:04). „Pro mě Horská výzva není to o tom, jezdit si pro medaile, je to o tom, být v těch horách. Takový východ sluníčka v Jeseníkách je moment, který bych jinak nezažil. Poznám místa, na které bych se normálně nedostal, a to je celá přidaná hodnota toho seriálu,“ popsal sérii svým pohledem Martin Pagáč, který si na Pálavě doběhl s Michalem Černým pro týmové stříbro na Longu.

V Mikulově Rock Point – Horská výzva slavnostně dopsala svoji 8. kapitolu. Po bonusovém závodě přišlo celkové vyhlášení a slavnostní tečka v Amfiteátru pod Turoldem. „Co dodat? Já nemohu být spokojenější. Těší mě ohlasy, jaké dostáváme, když nám účastníci říkají, proč je náš seriál pro ně výjimečný. Není nic lepšího než poslouchat, jak se ze soupeřů stávají přátelé, jak díky nám účastníci poznávají krásy Česka a současně i sami sebe, když překonávají vlastní výzvy. Letošní rok byl v mnoha ohledech specifický. Všichni jsme více semknutí, makáme společně, užíváme si to a nenechali jsme se vykolejit ani tím, když nám vítr zničil celé zázemí. Právě tohle jsou ty momenty, kdy cítíte, jak všichni táhneme za jeden provaz, a že Rock Point – Horská výzva, je nejen pro mě srdeční záležitost. Věřím, že to poznají i další noví běžci, kteří se rozhodnou za námi dorazit. Už teď totiž začínáme připravovat 9. ročník,“ zhodnotil celou sérii ředitel Pavel Zitta, když poděkoval všem svým kolegům a partnerům, díky kterým se podařilo vytvořit v Česku unikátní běžeckou sérii, která nemá obdoby.

 

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner