REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

3. ROČNÍK ZÁVODU GIGATHLON CZECH REPUBLIC 2018 OVLÁDLI ČEŠI!

08.10.2018 |Outfanatic.com |

 Unikátní multisportovní akce Gigathlon, která má svůj původ ve Švýcarsku, si dala letos své zastaveníčko poprvé v Ústeckém kraji. Ten převzal štafetu od Jihočeského kraje, kde se konaly první dva ročníky. Závodu o pěti disciplínách, dvou závodních dnech a třech kategoriích (Single, Couple, Team of Five) se letos zůčastnilo přes 200 závodníků ze 6 evropských zemí, akci připravilo celkem 80 organizátorů a dobrovolníků. První závodní den neboli Wild Saturday odstartovali silniční cyklisté od Račického kanálu v 6:30 ráno. Ti na trase dlouhé 92km poznali krásy Českého Středohoří s cílem na jezeře Matylda v Mostě, kde bylo postaveno perfektní zázemí s depem pro kola, občerstovací stanicí, partnerským parkem nebo relaxační zónou s masážemi a fyzioterapeutickou péčí. Zbylé čtyři disciplíny (2,4km plavání, 28km inline brusle, 42km horské kolo a 16km běh) se odehrály na Matyldě a v jejím okolí. Zdejší tratě jsou krásné, ale náročné a tak prověřily navíc i díky deštivému a chladnému počasí výkonnost závodníků na maximum.

Závodníci se po dokončení prvního závodního dne přesunuli z Mostecka zpět do Labe Arény v Račicích, kde bylo již od pátku po celý víkend v provozu kompletní zázemí včetně stanového městečka, ubytování, stravování a dalších služeb pro závodníky.

V neděli neboli na Calm Sunday se startovalo přímo z Račic ve všech 5 disciplínách. Většina účastníků závodila v areálu Labe Arény a v jeho okolí až na silniční cyklisty a bikery, kteří se podívali například do Terezína nebo na Kokořínsko. 

Neděle byla jako každoročně tím pravým vyvrcholením celovíkendového snažení všech startujících. V cílovém prostoru panovala opět skvělá atmosféra, cílové doběhy všech kategorií na Gigathlonu jsou něčím speciálním, co nemá ve srovnání s jinými závody obdoby.Závod gradoval asi nejvíce ve chvíli, kdy krátce po poledni protnul cílovou pásku český Single Man Pavel Mužíček, který si po třetím a druhém místě z předchozích ročníků letos odvezl z Račic zasloužený titul šampióna a vybojoval tak pro Česko historické prvenství. Dominantní výkony Čechů v této královské kategorii podtrhli i druhý Martin Gabla a třetí Jan Stragmuller. Čas vítěze se zastavil na úctyhodných 14:30:34 hodinách, na jeho počest se letos hrála i česká hymna. Zasloužený aplaus a obdiv si z Račic však odvezlo všech 13 finisherů v kategorii Single Man i 5 statečných žen v kategorii Single Woman.

V této ženské kategorii si vítězství vybojovala Němka Anja Sturm, která má ve své sbírce i stříbro z loňského ročníku. K vítězství potřebovala čas 15:57:20 hodin, což stačilo pohodlně s náskokem téměř jedné hodiny na druhou v pořadí Claudii Meili ze Švýcarska, třetí skončila též reprezentantka země helvétského kříže Jeanine Forster.

Zbylé dvě kategorie Couple a Team of Five ovládli opět Češi z týmů CSG Tri Team, kteří si tak spolu s vítězi Single kategorií kromě věcných cen odvezli z Račic i vouchery na startovné na závod Gigathlon Switzerland 2019, který se koná ve dnech 28.-30.6.2019 ve švýcarském Engelbergu.

Pořadatelské agentuře eventime se i letos podařilo dostat na start zvučná jména ze světa českého sportu. Pod názvem Czech Top Team závodila speciálně sestavená štafeta, ve které nechyběli přední čeští sportovci, bývalý český reprezentant ve skikrosu Tomáš Kraus nebo akuálně druhá nejlepší evropanka v chodeckém závodě na 20 km, olympionička Anežka Drahotová. Štafetu doplnili handicapovaní závodníci Petr Očenášek (handbike) a nevidomý běžec Jan Říha. Gigathlon tak opět ukázal, že sport smazává rozdíly a naopak spojuje zdravé a handicapované sportovce

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner