REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Registrace do Krkonoš končí v sobotu!

13.09.2018 |Outfanatic.com |

Foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

„Z důvodu pozdějšího odhalení jednotlivých tras závodů jsme tentokrát zcela výjimečně posunuli i termín konce on-line registrací. Ty budou uzavřeny pět minut před sobotní půlnocí. Kdo se ale zaregistrovat nestihne, hlavu samozřejmě věšet nemusí - stále bude možné se ke startu přihlásit na místě v den konání závodu,“ upozornil Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point Horská výzva.

Foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Finále se blíží. A běžci mají poslední šanci získat cenné body do celkového hodnocení. Závěrečná štace pětidílného seriálu horských běhů a trekingu už tradičně vybíhá z Pece pod Sněžkou. Samotné vyhlášení celého seriálu pak proběhne v polovině října na Pálavě při nadstavbovém bonusovém závodě. Ani při závěrečné páté štaci 8. ročníku běžecké série nemohou chybět tři délky tras – Long (67 km), Half (35 km) nebo Short (17 km), při které mohou běžci překonat nejen konkurenty, ale především sami sebe a odhodlaně navázat na motto závodu – „Dej Výzvu“. Opět je možné běžet jako jednotlivec, dvojice nebo se svým psem v kategorii dogtreking. Na větší atraktivitě tratí se od loňska podílí ambasador závodu a zkušený horský ultraběžec Pavel Brýdl, který i na místě účastníkům dá závěrečné tipy, jak závod co nejlépe zdolat. Jako první se na trať vydají už tradičně pět minut před páteční půlnocí běžci královské kategorie Long.

Foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Těžké trasy jsou ale navrženy tak, aby si je jak užili zkušení borci, tak je současně zvládli zdolat i úplní amatéři. Krkonošská panoramata si více užijí běžci na trasách Half a Short, které odstartují se sobotním dopolednem - v 9 hodin Half, v 10 hodin Short. Ti, kteří si chtějí pouze najít důvod k pohybu, ale nechtějí soutěžit, mohou pomoci dobré věci. Také v Krkonoších je připraven nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou. Ten se jde na zcela nové výrazně atraktivnější sedmikilometrové trati. Polovina výtěžku ze startovného včetně dalších příspěvků poputuje přímo na konto malému Kubíkovi Peckovi, který od narození trpí svalovou dystrofií. „Poslední bodovaný závod sezóny už netrpělivě vyhlížíme. Krkonoše patří tradičně k vrcholům seriálu, ke kterému mnozí vzhlíží. Přece jen po této královně českých hor už přijde jen vyhlášení celkových vítězů a nadstavbový závod na Pálavě, který si běžci užívají už trochu jiným způsobem. Těším se, kolik nových tváří se nám podařilo namotivovat, aby předposlední zářijový víkend neseděly doma,“ láká do Krkonoš ředitel Pavel Zitta.

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner