REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tři týdny zbývají do startu závěrečného podniku Rock Point – Horské výzvy.

31.08.2018 |Outfanatic.com |

(Foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz

Do Krkonoš jsou trasy představeny

Pec pod Sněžkou – Tři týdny zbývají do startu závěrečného podniku Rock Point – Horské výzvy. Pětidílný seriál horských běhů a trekingu pro širokou veřejnost vyvrcholí už tradičně v Krkonoších. Samotné vyhlášení ale proběhne o měsíc později při šestém nadstavbovém závodě na Pálavě. Teď ale pro závěrečnou bodovanou štaci pořadatelé odhalili závodní trasy. Na Sněžku se běžci ale nepodívají.

(Foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz


„Finální podobu závodních tratí se nám podařilo doladit a potvrdit až v tomto týdnu. Omlouvám se tedy závodníkům, kteří na jednotlivé tratě i na přihlášení museli čekat déle, ale už kdysi jsme slíbili, že nespustíme přihlášky dříve, než veškeré tratě nebudeme mít potvrzené černé na bílém. Na jednu stranu mám radost, že se nám podařilo prakticky obhájit loňské atraktivní trasy, i přes značný tlak na odsun do nižších partií Krkonoš. Na druhou stranu, usilovali jsme o výrazné zatraktivnění, které nám ale nevyšlo,“ sdělil Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Krkonošská zastávka je už léta jednou z organizačně nejnáročnějších v celém seriálu. Vedení KRNAPu bývá velmi rázné. Pořadatelé se i přes to každý rok snaží připravit pro účastníky velmi zajímavé trasy a velký sen je přechod nejvyšší české hory. Na Sněžku se běžci ale jen tak nepodívají. „Je mi moc líto, že i přes každoročně bezproblémovou organizaci akce dle stanovených podmínek ochrany přírody i doplňkového sběru odpadků z horských cest při odznačení tras závodu našimi dobrovolníky, je nám stále vrchol Sněžky zapovězen a co víc, do dalších let by dle nově připravovaných podmínek správy KRNAP měla být dokonce i celá 1. zóna národního parku, což si osobně, a myslím, že ani spousta závodníků, nedokážu vůbec představit,“ podotkl ředitel Zitta.

(Foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz


Závěrečný pátý podnik 8. ročníku běžecké série ale na své atraktivitě nijak neutrpěl. Oproti loňsku jsou totiž změny minimální. Závodníci se tak opět mohou přihlásit k jedné ze tří distancí - Long (67 km), Half (35 km) nebo Short (17 km), při které mohou překonat nejen konkurenty, ale především sami sebe a odhodlaně navázat na motto závodu – „Dej Výzvu“. Běžet je možné jako jednotlivec, dvojice nebo se svým psem v kategorii dogtreking. „Stále na běžce budou čekat velmi atraktivní místa vrcholových partií Krkonoš jako je Labská či Luční Bouda nebo Obří důl. Změny jsou jen v některých detailech na trase Long, kde již nebude druhá občerstvovací stanice na Labské boudě, nýbrž o trochu dříve na Dvoračkách. Svozové místo pro občerstvovací stanici nebude z Výrovky, ale z Richterových bud,“ upřesnil změny ředitel Zitta.

Tradiční součástí je nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou, z něhož polovina startovného poputuje na konto malého Kubíka Pecky postiženého nevyléčitelnou svalovou dystrofií. „Pro pochod se nám ale naopak podařilo vymyslet zcela novou a o dost atraktivnější trasu, takže věřím, že motivace zamířit do Krkonoš a pomoci dobré věci se ještě zvýší,“ věří Zitta.

(Foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz


Spolu s představením jednotlivých tras byla spuštěna i registrace. Kvůli pozdějšímu zavěšení také došlo k posunu výhodnější on-line registrace, které poběží až do 15. září. Stále se ale bude každý moci přihlásit i na místě v den konání závodu. Jako první odstartuje pět minut před páteční půlnocí (21. září) královská trasa Long. V sobotu dopoledne se pak na trať vydají zbývající kategorie včetně benefičního pochodu. Na běžce tentokrát dohlíží a s celou krkonošskou zastávkou pomáhá zkušený běžec, ambasador Pavel Brýdl.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner