Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Bedřichov hostil 5. ročník letní Jizerské 50 a Jizerské hory přivítaly běžce.

27.08.2018 |Outfanatic.com |

Ideální běžecké počasí přilákalo nejvyšší účast ve své historii, jizerskohorskými lesy se proběhlo 2 072 běžců. 350 z nich byly děti, které se svým zájmem o běh postaraly o úplně naplněnou kapacitu dětských závodů.

Nejdelší závod na 50 km věrně kopíruje trasu zimní Jizerské 50. Ultramaratonská trať je velikým lákadlem, kapacita 350 závodníků se naplnila již dlouho před samotným startem. V nabitém startovním poli byl s přehledem nejrychlejší David Pecina, který zvítězil s časem 3:13:23. Nejrychlejší ženou se stala Martina Bradáčová, která na Jizerku a zpět doběhla za 3:55:53. „Byl to můj první závod na takhle dlouhou vzdálenost a z výsledku jsem nadšená,“ nechala se slyšet Bradáčová.

S téměř poloviční tratí se nejlépe popral Jaromír Hradecký, když 23 kilometrů zdolal za 1:29:16. „Kdyby mi někdo řekl, že to vyhraju, tak bych řekl, že to není možné. Ale postupem závodu se mi běželo líp a líp, až jsem nakonec v čele závodu zůstal sám,“ zhodnotil svůj závod vítěz. Ženám na této trati kralovala Taťána Straková s vítězným časem 1:40:45.

Startovní pole nejkratšího závodu na 12 kilometrů bylo nejnabitější, startovní číslo si na triko přišpendlilo přes 800 závodníků. Nejrychleji trasu zaběhl reprezentant v běžeckém lyžování Petr Knop v čase 39:58. Ochlazení napomáhalo rychlým časům, vítězka Nela Kuffnerová zaběhla 12 kilometrů za 47:09, tedy o tři minuty rychleji než loňská vítězka. Ceny absolutním vítězům předali český horolezec Ivo Grabmüller a fotbalista David Lafata.

Jizerky mají od dnešního dne také své vládce. Jsou jimi Milan Kohout a Karolína Bícová. Ti se stali Králem a Královnou Jizerek, soutěže pro účastníky zimní i letní Jizerské 50.

Seriál závodů Běhej lesy se z Jizerek nyní přesouvá na Šumavu, kde závodem Běhej lesy Boletice uzavře 8. září svůj čtvrtý ročník. „Všechny naše závodníky bych co nejsrdečněji pozval, aby na Šumavu přijeli. Kromě tras vedoucích krásnými šumavskými lesy bude jistě velikým lákadlem také Doběhná, závěrečná rozlučka se všemi běžci,“ zve závodníky David Douša z organizačního týmu.