REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Jak vybrat cyklistické rukavice

14.08.2018 |Outfanatic.com |


Cyklistické rukavice jsou jednou ze základních součástí cyklistické výbavy – jízda na kole je díky nim mnohem komfortnější. Cyklistické rukavice zabrání klouzání rukou po řídítkách, uchrání vaše ruce před mozoly, otlačeninami a brněním až znecitlivěním rukou při jízdě v náročném terénu, v létě odvádějí pot, v zimě chrání vaše ruce před chladem. Důležitou funkcí cyklistických rukavic je také funkce bezpečnostní – ochrání vaše ruce před odřeninami v případě pádu.

Jak vybrat správné cyklistické rukavice? Nejprve si ujasněte, co od rukavic na kole očekáváte, abyste si vybrali ten správný typ, materiál a funkční detaily. Důležité je i zvolit si správnou velikost a v neposlední řadě je důležité i to, aby se vám líbil design rukavic.

První volbou je, zda zvolit krátké rukavice či dlouhé rukavice, přičemž vaše volba závisí pouze na tom, ve kterých z nich se budete cítit lépe. Výhodou dlouhých rukavic je to, že v případě pádu ochrání před odřeninami také prsty a ve studeném počasí ochrání ruce také před chladem.

Pro výběr je důležitý i styl jízdy. Podle toho se rukavice liší materiály, speciálním vybavením a různými vychytávkami, které jsou specifické pro silniční, freeride anebo MTB styl jízdy.

Výběr v e-shopech vám ulehčí rozdělení na pánské, dámské a dětské cyklo-rukavice. Rozdíl je obvykle zejména ve střihu, velikosti a designu. Proto při výběru rukavic začněte u toho, zda vybíráte rukavice pro cyklistu, cyklistku nebo dítě. Při volbě správné velikosti vycházejte vždy z velikostní tabulky příslušného výrobce – označení velikostí u různých výrobců se mohou lišit, proto v e-shopech najdete velikostní tabulku u každého modelu. Pro správné určení velikosti si musíte změřit obvod dlaně v nejširším místě a podle naměřených centimetrů vybrat velikost z tabulky. Někteří výrobci uvádějí v tabulkách velikostí také délku dlaně od zápěstí ke špičce prostředníčku, délku palce a délku prostředníčku. To je důležité zejména u speciálních typů dlouhých rukavic.

Pokud už máte jasno v typu a účelu cyklo-rukavic a máte změřenou dlaň, můžete přistoupit k výběru rukavic podle speciálních vlastností a výbavy. Musíte se rozhodnout také pro letní či zimní model – tedy podle toho, zda pro ježdění v létě vyžadujete, aby rukavice byly maximálně prodyšné a ruce v nich se minimálně potily a maximálně větraly. Pro jarní, podzimní nebo dokonce zimní ježdění potřebujete naopak rukavice zateplené, aby zabránily promrzání rukou na řidítkách v chladném počasí.

Při výběru můžete zohlednit také to, jak je vypolstrovaná dlaňová část rukavic proti otlakům. Polstrování může výrazně zvýšit vaše pohodlí při jízdě. Pokud je výstelka masivnější, je úchop v rukavicích pohodlnější, ale na druhou stranu výraznější polstrování snižuje citlivost rukou při úchopu řidítek. Proto jsou kvalitnější rukavice vybaveny na ploše dlaně protiskluzovými silikonovými proužky, například GRIPPY® u značky POLEDNIK. Komfort při jízdě může výrazně zlepšit i speciální polstrování, specifické pro některé značky. Například rukavice značky POLEDNIK používají jako ochranu proti vibracím tlumící segmenty z gelu EVA® , značka ROECKL SPORTS používá polstrování dlaně ve tvaru číslice 7, které kopíruje karpální tunely a zabraňuje tak jejich zbytečnému namáhání. Komfort použití rukavic zvyšuje také systém Pull Off System® nebo Pull Out System, který usnadňuje sundávání rukavic. U zimních modelů se používají funkční voděodolné materiály z polyesterových vláken, které chrání ruce i proti větru, například Wind Shell u značky POLEDNIK.

Užitečnou výbavou cyklo-rukavic jsou i reflexní prvky, například reflexní proužky SCOTCHLITE™, které zvyšují viditelnost ve tmě. Oceníte také Sweat Absorb System – speciální bavlněnou froté plochu na rukavicích v oblasti hřbetu ruky nebo palce pro utírání potu. Praktickou výbavou je i poutko na suchý zip pro upevnění rukavic kolem zápěstí.

Kromě funkčních vlastností rukavic pro váš výběr bude jistě důležitý také design a cena. Proto se vyplatí vybírat cyklo-rukavice v e-shopu, kde bývá dostatečně široký výběr a příznivé ceny. Současně v e-shopu obvykle najdete i dostatek informací o jednotlivých produktech a materiálech, které vám výběr cyklo-rukavic usnadní. Doporučujeme například www.cyklodiskont.cz.

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner