REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Česko-německý půlmaraton KTRC - nový závod po staré trati

09.07.2018 |outfanatic.com |

Dva předcházející ročníky nejprve objevily dosud nedotčený běžecký region podzimní osmnáctkou lesními stezkami i silničkami, loni protažený více terénem až na jedenadvacet. Pokaždé v barevné eskapádě mistra Podzima. Teď jej rozehrají teplé letní tóny, předpověď hlásí slunce a až 25 stupňů.

Máme vyzkoušený velmi podmanivý běhavý terén s pouze jedním náročnějším seběhem. Teď v kulisách jiného ročního období to ale bude úplně nový závod, těšíme se na něj,“ říká ředitel organizačního týmu Martin Dvořák.

Trasa ani doprovodný program se nemění. Epicentrum závodu leží na okraji fotbalového hřiště v pohraničních Nemanicích. Oba závody – půlmaraton i doprovodná pětka – vystřelí běžce do terénu až ve 12.45. A na delší trať pak odveze diváky za fanděním i poznáním zjizvené historie zádumčivých trosek zaniklých německých osad „za čárou“ autobus.

Lučina, německy Grafenried, zde stála již od roku 1282, Čechám připadla část vesnice až v roce 1764. Před válkou zde žilo okolo tří stovek obyvatel, po odsunu byla dosídlena, jenže v padesátých letech zde komunisti zřídili hraniční pásmo a lidi znovu vyhnali. A zástavbu demolovali až na domy, kde přebývali pohraničníci. Podobně dopadly i Pila/Seeg a Lískovec/Haselberg… Kdysi za komunistické zlovlády tady měli nejblíž umístěné elektrické dráty a ze zhruba třiceti metrů na sebe přes hranice volali členové rozdělených rodin… Snad v čase návratu rudých hvězd do vlády této země neuslyšíme jejich ozvěnu. A těm časům utečeme i v letním žáru.

Raději tedy zpět k běhu. Trať je to vážně parádní, převýšení činí okolo 500 metrů. Tak akorát, abyste museli šlápnout na plyn, ale pořád nemuseli zařadit úsporný „chodící“ režim. Jen do posledního krpálu ve vysoké trávě to chce zavřít oči a zatnout zuby.


Trasa vyráží přes Novosedelské hutě, dál přes bývalé osady Lískovec, Pilu a Mýtnice se dostane k přechodu Lučina a do Bavorského lesa k Untergrafenriedu a Höllu, po traverzu ve výšce okolo 600 metrů pod vrcholem Pod zámečkem zpět. „Ještě i naše doprovodná pětka má tady určitě nejkrásnější trať z celého seriálu,“ láká šéf seriálu Dvořák.

Kdo ještě nezná, kam se tedy vlastně přesně vypravíme? Do kraje chodského rebela Jana Sladkého Koziny ze Starých pověstí českých, ale i legendárního běžce Vlastimila Zwiefelhofera, rekordmana Běchovic i Kunratic. Toho prvního si s oprátkou na krku možná představíte jako ducha v některém stoupání, ten druhý možná přijde odměnit nejlepší v deseti kategoriích ke stupňům vítězů.

Autem se jede z Plzně po I/26 směrem na Horšovský Týn a Babylon, pak na Klenčí a Lískovou, na německé straně je nejbližším sídlem Waldmünchen.

První rok tu podle vlastních slov terénní premiéru podstoupil skvělý dráhový a silniční vytrvalec Róbert Štefko, a zvládl ji v silničních botách, jen kousek mu chyběl na o 22 let mladšího beskydského horala Jana Zemaníka. Loni vyhrál ostravský borec Petr Muras a ukázalo se i víc kvalitních německých běžců. Letos už zavlaje nad pomezím také indická vlajka a chystá se věhlasný kardiochirurg Jan Pirk. Skvělý běžec, lyžař i triatlonista nedávno oslavil sedmdesátku!

Bohatý závodnický servis je standardem českého trailového poháru KTRC. Na VIP služby se mohou těšit členové platformy Jsem subarista i ti, kdož přijedou do Nemanic vozem Subaru.

 

Více informací i výsledkové žebříčky seriálu najdete na www.ktrc.cz 
Přihlášky pak na sportt.cz

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner