REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Češi se swimrunu nebojí!

29.06.2018 |outfanatic.com |

Neopren, plavecké brýle a packy na běžcích v lese - typický obrázek...

První závod, který se konal 19. května 2018 v okolí vodní nádrže Orlík, byl takovou zkouškou. A to jak pro pořadatele, zda je možné závod severského formátu srovnatelné kvality v českých podmínkách vůbec uspořádat, tak i pro závodníky, zda jsou na tento adventure race fyzicky a psychicky připraveni a především, zda mají dostatek odvahy se do něčeho takového pustit a vyzkoušet.


Dle prvotních reakcí a dotazů od potenciálních účastníků se velký úspěch očekávat nedal... „Budou po cestě převlékárny?“, „Mohu plavat v plavkách a po každém úseku se převléknout?“, „Z představy bot plných vody nejsme nadšení“, „Mohu si dávat boty do nepromokavého pytle, abych v nich nemusel plavat?“ „V neoprenu a plavecké čepici přeci nepoběžím!“ ...tyto a podobné reakce nebyly ojedinělé. I tak se však našlo několik odvážlivců, kteří do tohoto dobrodružství šli.

Nyní máme za sebou již dva závody, jeden na Orlíku a jeden v okolí Dobříše a podle pozitivních ohlasů z obou z nich můžeme soudit, že Čechům swimrun zachutnal a rádi si jej vyzkouší znovu. Již nyní si swimrun na vlastní kůži vyzkoušelo přes 80 osob a další už se připravují na třetí závod na Slapech.

Nicméně se stále ukazuje, že novým věcem lidé ne zcela důvěřují, takže ačkoli by si mnoho lidí tento sport chtělo vyzkoušet, čekají, až budou mít zpětnou vazbu, nebo zkušenosti přímo od někoho, kdo si to již zažil. Co na to tedy říkají např. Tomáš Grim s Janem Ďukem, kteří jako první v ČR protnuli cílovou pásku swimrunu na trase standard?

Bylo to krásné, ta trať v kombinaci běhu a plavání. Já myslím, že to je neskutečně přirozený pohyb protože k tomu nepotřebuješ žádné jiné materiály než vlastní tělo a když mu věříš tak potom ti to jde na tom závodě úplně samo. Perfektně vymyšlená trať. Nepotřebuješ kolo, plachtu, vlastně nic stačí ti jen brýle, základní věci, které máš a hlavně věřit sobě a svému parťákovi. Vzájemně jsme se hlavně v plaveckých úsecích podporovali. Závod překonal naše očekávání.“

Nejen vítězové, kteří přeci jenom na trati zase tolik času nestráví :-), ale i ti, kteří na trati strávili přes 4 hodiny se těší na další swimrun. Jak řekli borci z týmu SUPERBORCI „Vyvážený poměr mezi během a plaváním. Značení trasy bylo perfektní. Moc se nám to líbilo – těšíme se na další závod swimrun.

 Pokud si ho chcete na vlastní kůži zkusit také, máte v letošním roce ještě jednu možnost, a to 8. září 2018 na Slapech, kde se koná třetí, poslední zastávka prvního českého seriálu ve swimrunu Czech Swimrun Tour 2018. A co vy? Budete u toho také?

 

Fotogalerie ze závodu na Orlíku

Kompletní výsledky Czech Swimrun Tour 2018

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner