REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Na horákovi do divočiny aneb co je dobré mít sebou.

18.06.2018 |outfanatic.com |

 

Je plná sezóna cyklošílenství a tak je dobré si připomenout na co nezapomínat přibalit na cestu do podsedlovky. Pokud máte místo, vozte místo jedné obyčejné duše 2 slim duše pečlivě zabalené a oddělené od ostatních tvrdých nezbytností. Klasické lepení a duši, nebudeme asi připomínat, taky pumpa s kompatibilním koncem neuškodí, ale na montpáčky se často zapomíná, sundat to bez nich jde ale proč si lámat prsty? A když jsme u těch prstů tak sebou beru vždycky pár nitrilových rukavic, žádná špína žádný šmír a nic to neváží ani nezabírá. Pokud hrozí proražení pláště vozte opravnou sadu pláště. Klasické multi nářadí má asi každý, ale nezapomeňte na nýtovač řetězu, bez něj řetěz nespojíte.(spojíte pokud umíte rozpojit rychlospojku tkaničkou a nýt vyndat a nandat imbusem a kamenem)

Řetězová rychlospojka správné velikosti (podle kazety) se taky neztratí. Nářadí je dobré si zkusit na všech důležitých místech, kde ho budu potřebovat, někdy krásně skladné a lehké nářadí nedosáhne na to, co právě začalo zlobit. Osobně dávám přednost jednotlivým imbusům a malým šroubovákům. Váha stejná práce nesrovnatelná. Další pro horské stroje doslova nutná blbůstka je náhradní patka přehazovačky. Trochu divočejší jízda, škrtnutí o kámen a prsk je ohnutá nebo zlomená. To je dobře je na to stavěná, má se zlomit, ale bez nové tlačíte až do civilizace, nebo ještě o kousek dál. Nic to neváží a hodně pomůže. Existuje universál nebo si raději kupte ve svém cyklo obchodě právě tu vaši.

To samé platí o řadícím lanku přehazovačky, mít ho sebou znamená nejet domů jen z kopce. Pokud jezdíte i divočejší sjezdy cestou necestou a uděláte předním kolem bác pomůže centrklíč osma zůstane, ale dojet se dá. Další drobností je stahovací pásek, může podržet co nedrží. Další potřebnou věcí, kterou nezapomínám je powerbanka. Nejen telefon, ale hlavně světla pro jízdu ve špatných světelných podmínkách (pokud je máte dobíjecí přes USB port) vždycky spolehlivě dobije. Můžete ji mít jako pravověrný cyklista integrovanou do pumpičky nebo jen jako samostatný kus výbavy.

Co neuškodí je nácvik doma na sucho a v klidu. Zkuste si cvičně vyměnit duši, nalepit záplatu nebo nanýtovat řetěz. Piloti taky trénují přistání bez motoru.

A na závěr pokud máte E-bike vozte ještě jeden, minulý týden jsem na vyjížďce narazil na plačící majitelku E-biku, ten prý udělal chrrrr a nešlo ani šlápnout. Poradil jsem jí jako opravu zavolat manžela, protože šlo jen shodit řetěz a tlačit. Teplota 31 stupňů a ta mrcha vážila aspoň 25kilo myslím tím elektro-kolo.

 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner