Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Do posledního místečka zaplněný závod Běhej lesy Karlštejn

06.05.2018 |outfanatic.com |

Dva tisíce dospělých a tři sta dětí vyrazily na trať srdcem Berounska, v okolí hradu Karlštejn. Na trati hlavně ti dospělí potkali to nejkrásnější, co tamní prostředí nabízí. Vrcholem byl proběh lomem Velká Amerika, který je běžně veřejnosti uzavřen.

Tak tohle stálo za to! Do posledního místečka zaplněný závod Běhej lesy Karlštejn přinesl opět krásnou atmosféru běžeckého dne. Nedaleko obce Mořina panovalo letní počasí. Vysoké teploty však nikoho neodradily. Naopak si běžci užívali sluníčka na dekách v prostorném zázemí a užívali bohatého občerstvení a doprovodného programu.

Hlavně parádní atmosféra! To jsou závody Běhej lesy. Že nezáleží na tom, kdo bude nejrychlejší? Trošku na tom záleží vždycky a my si těch nejrychlejších vážíme a jejich časy rádi odměníme nejen výstupem na pódium. Každopádně respekt a uznání mají stejné všichni účastníci závodů Běhej lesy, výjimkou není ani Karlštejn.

Ale jak už jsme předeslali, pojďme si představit ty úplně nejrychlejší, kteří zvládli trať z Mořiny, přes hrad Karlštejn a lom Velká Amerika. Na 19km trase uspěl Dušan Podroužek s časem 1:30:19 hodiny, mezi ženami pak Lenka Polachová (1:41:51 hodiny). Kratší trať na 12 km ovládl Filip Vabroušek za 46:55 minuty, mezi ženami vyhrála Monika Hloušková s časem 52:50 minuty.

Desítek běžců se dotklo během závodu Běhej lesy Karlštejn úmyslné přeznačení 19km trasy, tím byly nejen znehodnoceny výsledky závodu, ale také práce organizačního týmu a všech dobrovolníků.