Přijel, viděl, zvítězil. Úvodní podnik letošního Kilpi Trail Running Cupu

29.04.2018 |outfanatic.com |

Ostrava 28/4 2018

Domácí nadvláda v KTRC končí, ostravský kahan zasvítí do Krkonoš

Přijel, viděl, zvítězil. Ondřej Fejfar (Inov8 team), jeden z nejlepších domácích horských běžců, si osladil premiéru v Trailu Ostrava, úvodního podniku letošního Kilpi Trail Running Cupu.

Podkrkonošský chlapík tak přerušil tříletou vládu domácích (nejdřív Brňan Olejníček, pak Lichý, Bitala). Aspoň pozici královny si podruhé vydobyla zdejší Andrea Krstevová (Lightbike Running team).

Loni se běželo krátce po záplavách řeky Ostravice, letos bylo rekordní sucho, z haldy Ema se pěkně kouřilo i v 23 stupních. V důsledku dostavby domů v Moravské Ostravě se malinko měnila trať, protáhla se o stometrový kopeček, a tak není divu, že většině borců se po roce pohoršily časy. Ostatně i Fejfar běžel nynějších 10,7 km déle (41:13) než loňský vítěz Bitala (40:13).

Zpočátku mi to nechutnalo, ale ve druhé části jsem se po členitějších úsecích rozběhl,“ hlásil Fejfar, který po týdenní přípravě v Ostravici v Beskydech míří na TransGranCanaria skyrace. A hlavně na letní mistrovství světa v horském běhu do Krkonoš!

Jak mi utekl, nechal jsem ho a mírnil jsem se. Ale trať se mi pořád moc líbí, je pestrá, pořád se něco děje,“ doplnil Petr Muras. Člen týmu MK Sietl Ostrava, který trénuje i s pražským Kerteamem, si oproti loňsku polepšil ze šestého místa o dvě minuty. A teď se chystá na pražský maraton příští neděli, rád by ho zvládl okolo 2:45.

Třetí skončil slovenský běžec Ivan Mudroň, který si pochvaloval celý závodní servis: „Skvěl zázemí, program okolo, moc se mi to líbilo. U nás je také hodně závodů, ale nemají takové zajištění okolo.“

Čtvrtý pak skončil nováček, bývalý cyklista a biker, Petr Hvolka. „Přes zimu jsem začal běhat a začalo mě to strašně bavit, měním zaměření. Na biku jsem jezdil a ani nevěděl kudy, teď si člověk zažije mnohem víc tu krajinu a atmosféru,“ ocenil.

A (nejen) pořadatele potěšil i návrat zkušených matadorů, kteří loni chyběli vinou zranění či nemocí, a teď se znovu představili ve skvělé formě jako Miroslav Nemšák nebo Zdeněk Beck. A „domácí“ Kilpi team zaznamenal sedmé místo zásluhou Aloise Kuny. Zato chyběl tvůrce původní trati Tomáš Maceček.

Mezi ženami zvítězila po roční pauze Andrea Krstevová. „Běželo se mi pěkně, i když jsem většinu trati absolvovala sama,“ říkala. Trať si oblíbila natolik, že chystá přímo na ní společné tréninky pro možné další uchazeče o start v příštím roce. Druhá skončila Hanka Přádková a třetí loňská vítězka Radka Faltusová (pomalejší o dvě minuty).

Čtvrtého ročníku Trailu Ostrava s dokonalým zázemím v Nové Karolíně/Trojhalí se účastnily téměř tři stovky běžců všech kategorií, letos znovu i dětí. Doprovodnou pětku (bez kopců) vyhráli Zbyněk Škuca a Veronika Tkáčová.

Za měsíc (27. 5.) pokračuje KTRC druhým městským trailem v Praze na Petříně na tratích 10/5 km, pak se vydá ho hor. Jako první čeká Dolní Morava a Králický Sněžník.  Kompletní výsledky najdete na www.ktrc.cz