REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Praha, 9. dubna 2018 – Startuje 5. ročník Nezastavitelných

13.04.2018 |outfanatic.com |

Hýbejte se – pomůžete Nezastavitelným

Praha, 9. dubna 2018 – Startuje 5. ročník Nezastavitelných – projektu, který letos rozdělí minimálně milion korun mezi 22 lidí se zdravotním postižením. Ti se prostřednictvím sportu chtějí vrátit zpět k aktivnímu stylu života. Smyslem projektu Nezastavitelní je motivovat zdravé lidi k tomu, aby sportovali a tím pomohli hendikepovaným. Za každého, kdo projde, proběhne či projede speciální bránou, totiž právě Birell věnuje 5 Kč na nákup sportovního vybavení pro hendikepované.

Do projektu, který se těší velké oblibě veřejnosti, se každý rok hlásí víc než stovka lidí s hendikepem. Finalisty z Čech a Slovenska i letos vybrala porota, v jejímž čele stál jeden z nejúspěšnějších českých paralympioniků a ambasador projektu Jiří Ježek. „Nejčastějším letošním přáním jsou handbiky a elektrokola. Nezastavitelným ale k pravidelným sportovním aktivitám pomohou i goalballové míče, sportovní vozík na rugby či pingpongový stůl. Je skvělé vidět, že lidé se chtějí hýbat a žít aktivně i přes svůj hendikep, a to v každém věku. Nejmladšímu finalistovi letošních Nezastavitelných je 20 let a nejstaršímu 54,“ říká o letošních Nezastavitelných Ježek.

Z dalších speciálních sportovních potřeb projekt letos rozdá například monoski, městské kolo holandského typu, skibob se 3 lyžemi, lehokolo, teleskopickou sedlovku ke kolu, či zajistí elektropřestavbu handbiku. Mezi letošními Nezastavitelnými jsou lidé na vozíčku, s vrozenými vadami, ale i nevidomí nebo lidé, kteří přišli o končetiny v důsledku úrazu či vážné nemoci.

Nezastavitelní jsou důkazem nezdolnosti i ochoty pomáhat. Vždyť jen loni se do projektu zapojilo víc než 200 tisíc lidí, kteří pomohli Nezastavitelným získat sportovní vybavení za 1,3 milionu korun. Svojí aktivitou přispěli k tomu, aby mohli sportovat a žít aktivně i ti, kdo musí navíc překonat i nějaký hendikep. Těším se, že letos bude zájem ještě větší,“ komentuje podporu veřejnosti Veronika Hořáková, marketingová manažerka značky Birell.

Projekt Nezastavitelní už pomohl 38 hendikepovaným lidem v České republice a na Slovensku. Díky speciálním sportovním pomůckám v hodnotě téměř tři a půl milionu korun se tak mohli vrátit k aktivnímu stylu života. Během uplynulých čtyř ročníků se do projektu zapojily už statisíce lidí, kteří pomohli.

Pomoci přitom může úplně každý a princip je velmi jednoduchý. Stejně jako v minulých ročnících bude po turisticky exponovaných místech Česka a Slovenska v létě putovat speciální Birell brána. Za každého člověka, který pod ní projede, proběhne či projde, dá Birell na účet Nezastavitelných 5 Kč.

V letošním roce budou Birell brány na sedmi místech České republiky a na šesti na Slovensku. První Birell brána se objeví během státních svátků 5. – 6. července na vrchu Pusteven, 14. – 15. července pak u Vranovské pláže a 21. – 22. července na Mezní louce. V srpnu najdete Birell bránu 4. – 5. u chaty Betyna, která leží na hlavní trase přes Obří důl na Sněžku, 11. – 12. srpna na hlavní stezce na Ještěd u chaty Ještědka, následovat ji bude o víkendu 18. – 19. srpna brána před hlavním vchodem do Adršpašsko-teplických skal. Poslední brána, která završí letošní ročník projektu, bude stejně jako vloni na Birell Grand Prix 8. září. Všichni běžci zde přispějí tím, že ji na trati podběhnou.
www.nezastavitelni.cz

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner