REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Běžecký guru Miloš Škorpil vydává další motivační knihu pro Rock Point – Horská výzva

13.04.2018 |outfanatic.com |

Horská výzva/PatRESS.cz

Běžecký guru Miloš Škorpil vydává další motivační knihu

ČR – Koncem příštího měsíce se rozběhne 8. ročník Rock Point – Horské výzvy. Oblíbený seriál horských běhů a trekingu spojuje naprosté amatéry s velmi zkušenými běžci. V tom je krása celé soutěže. Svoji výzvu si na ní může najít naprosto kdokoli. A právě ti zkušení se snaží začátečníky motivovat, přimět je k pohybu, k vystoupení ze své komfortní zóny, pomoci jim a poradit. Na webu seriálu tento týden ukončil svá rádcovská okénka Miloš Škorpil. Člověk, který toho o běhu ví opravdu hodně, je totiž novou tváří Rock Point – Horské výzvy.
„Když jsem jako malý kluk bral první lekce běhu, byl tehdy běh ještě v plenkách, takže když jste si šli zaběhat, slyšeli jste jen: To nemáš nic lepšího na práci? A jelikož jsem tyhle duchaplný kydy nechtěl poslouchat, šel jsem do lesa, který jsem měl kousek za barákem. To se mi na Horské výzvě líbí – že je v přírodě. A další, co na ní oceňuji, že se běhá ve dvojicích, protože to posiluje vztah daných partnerů,“ říká Miloš Škorpil.
Ve svých třiašedesáti letech je stále velmi aktivním běžcem a vzhlíží k němu celá řada běžců i o několik dekád mladších. Miloš Škorpil toho ve svém životě zažil mnoho a nejen běžeckého. Běh mu pomohl překonat celou řadu životních peripetií. S během ale začal ve svých jedenácti letech, kdy jeho prvním závodem bylo v Pražském lese okresní kolo Běhu Mladé fronty, na kterém rovnou vyhrál kategorii mladších žáků. „To se mi samozřejmě líbilo. Na příštím závodě v Dobříši jsem ale doběhl předposlední. To už se mi moc nelíbilo a rozhodl jsem se to tak nenechat a začal trénovat. No a od té doby také vím, že hnacím motorem v životě jsou spíše porážky než vítězství, protože po vítězství oslavujete a usnete na vavřínech, kdežto po porážce hledáte cestu, jak příště vyhrát,“ sdělil Miloš Škorpil, který je dnes označován běžeckým guru.


Aby ne, za sebou má celou řadu závodů a soutěží nejrůznějších délek. Patnáctistovku má v osobním rekordu za 4:05, maraton za 2:33, za 24 hodin zvládl uběhnout 230 kilometrů, třikrát oběhl Českou republiku, za tři dny doběhl z Prahy do Vídně a svými výkony paradoxně především na veslařském trenažéru se několikrát zapsal i do České knihy rekordů. Čísla, která jsou mnohým vzdálená, někoho mohou inspirovat, nikoli jen k jejich překonávání, ale především k myšlence nesedět doma se založenýma rukama. K tomu tento ultramaratonec, propagátor a trenér běhu a zakladatel běžecké školy pomáhá především svoji publikační činností. Po kvartetu vydaných knih, teď milovníci běhu mohou odpočítávat dny do křestu té nové, označované jako evangelium pohybu – Běž a nepřestávej!. „Určena je nejen běžcům, ale i lidem, co chtějí s běháním začít. Vysvětlí vám, proč je pohyb důležitý, a dá vám tu správnou motivaci do pravidelného tréninku. Dočtete se i o konkrétních případech, kdy běhání člověku výrazně pomohlo. To zásadní na ní je praktická část ukazující, jak to v lidském těle funguje, když se nicnedělající člověk rozhodne začít běhat. Že to zezačátku chce zejména trpělivost a nic neuspěchat. Pak přinese běh jen samá pozitiva,“ motivuje k přečtení nové knihy Miloš Škorpil.


Horská výzva/PatRESS.cz

Horská výzva/PatRESS.cz

A pokud by se běžci chtěli s Milošem Škorpilem potkat ještě před zahájením letošního ročníku Rock Point – Horské výzvy – v pražském Luxoru je 26. dubna od 17 hodin připraven křest knihy spojený s autogramiádou. „Nyní ještě nemohu slíbit, na kterých zastávkách Horské výzvy bychom se kvůli mému náročnému časovému plánu měli potkat, ale na Božím Daru by to mělo být určitě,“ slíbil běžecký guru Miloš Škorpil fanouškům Rock Point – Horské výzvy.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Banner