REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Olympijský festival v Brně a Ostravě nabízí více než 30 sportů

13.02.2018 |Outfanatic.com |

Olympijský festival nabízí návštěvníkům díky partnerům Českého olympijského týmu příležitost ke sportování, ale také možnost zapůjčit si veškeré sportovní vybavení v půjčovnách přímo v areá- lech festivalu. A jaký program je připraven pro fanoušky? V obou dějištích festivalu je výrazně zastoupen lední hokej – v Ostravě je připraven veřejný komentovaný trénink extraligového týmu HC Vítkovice Ridera, v Brně se u autogramiády sejdou legendy HC Kometa Brno.

Foto: ČOV/Markéta Navrátilová

 
Krasobruslařský program nabízí  exhibiční vystoupení, ale také kurzy krasobruslení, na jejichž konci si mohou zájemci zabruslit s některou z českých krasobruslařských osobností, například s Reném Novotným, mistrem světa v kategorii sportovních dvojic. Bohatou část programu tvoří lyžařské disciplíny. Připraveny jsou nejenom běžecké tratě, ale také výuka správného mazání lyží nebo závod s bývalým mistrem světa na 50 km Martinem Koukalem. Pro milovníky sjezdového lyžování jsou  připraveny závody ve čtyřech horských střediscích Moravskoslezského kraje – Bílé, Mostech u Jablunkova, Karlově pod Pradědem a Kopřivné pod Pradědem. Ve střediscích je program situován do víkendů, kromě obřího slalomu obsahuje třeba zá- vody ve snowboardingu, představení fatbiků nebo přednášky Horské služby ČR. Chybět nebude akrobatické lyžování. U pavilonu Z na Výstavišti Brno respektive na parkovišti u OSTRAVAR ARÉNY je připraven snowpark, v němž se  mohou vyřádit snowboardisté.

Foto:ČOV/Radek Miča

 
Ti, kdo snowboardy ovládají, mají k dispozici pumptrackovou dráhu, která obsahuje také část pro jízdu na skateboardech a longboardech. Zájemci o biatlonový prožitek si můžou vyzkoušet biatlonovou střelnici, své místo má na Olympijském festivalu také mobilní skokanský můstek K-4, vhodný pro všechny věkové kategorie, včetně malých dětí. Připraven je trenažér pro jízdu na saních a ledová plocha pro jízdu na skeletonu a dvojbobu, nahlédnutí je připraven závodníčtyřbob. Chystá se představení rychlobruslařských disciplín a příznivci volného bruslení mají k dispozici stovky metrů tzv. ledových cestiček.

Foto: ČOV/Milan Jaroš

 
„V programu jsou zastoupeny všechny sporty z programu zimních olympijských her, což pro nás bylo prioritou,“ říká Naďa Černá, manažerka projektu Olympijský festival 2018. „Prezentovat se budou ale také sporty z letních her a chybět nebudou ani méně populární resp. adrenalinová odvětví jako třeba kryathlon, což je zimní varianta triatlonu čili zimní plavání, běh a běh na lyžích.“ Návštěvníci areálů si mohou vyzkoušet atletické disciplíny, zahrát stolní tenis na ministolech. Představí se korfbal, florbal, kiting, taekwondo ITF, autokros, k dispozici bude ledolezecká stěna a k vidění jsou také ukázky cheerleadingu nebo ropeskippingu. V horských střediscích proběhne navíc prezentace skialpinismu nebo ukázky sněžnic. „Jeden den v rámci programu bude věnován paralympijským sportům - připraven je sledge hokej, krasobruslení pro handicapované nebo běh na lyžích poslepu,“ dodává Černá. Sportoviště v Brně jsou v pavilonu Z na Výstavišti Brno a v jeho okolí. V Ostravě je centrem olympijského dění OSTRAVAR ARÉNA a její okolí. Na Masarykově náměstí vyrostla „Korejská vesnička“ a program Olympijského festivalu probíhá také ve čtyřech horských střediscích: Bílé, vMostech u Jablunkova, v Karlově pod Pradědem a v Kopřivné pod Pradědem.
Sporty na Olympijském festivalu 2018 zimní olympijské sporty lední hokej, krasobruslení, běh na lyžích, biatlon, boby, curling, akrobatické lyžování, krasobruslení, rychlobruslení, saně, skeleton, snowboarding, skoky na lyžích, letní olympijské sporty atletika, stolní tenis další sporty autokros, biliard, fatbike, florbal, hokejbal, kiting, korfbal, kryatlon, ledolezectví, lyžařský orientační běh, metaná, rope skipping, longboarding, skialpinismus, sněžnice, šachy, taekwondo ITF, taneční sport, turistika.
Pozvánka na akci je hlavně pro Vás, kteří ještě s účastí váháte, Vy kteří jste již v Olympijské parku byli, budeme rádi, když se s námi o Vaše zážitky podělíte...třeba v sekci Zážitky.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner