REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Singletrails Lechnica

06.02.2018 |OUTFANATIC.COM |

 

Singletrails Lechnica

Tak se postupně i na slovensku rozrůstají, aby přitáhly nás, pravověrné bikery. Tentokrát jde o nejseverněji Slovensko - Malou obec Lechnica, uprostřed malebných Pienin. Proč právě Lechnica?No... Příběh začíná vždy aktivitami těch správných lidí a tentokrát jím byl místní starosta Jozef Musala.

V Lechnice si tedy vyhrnuli rukávy, vzali do rukou nástroje podle vzoru staré dobré ruční práce a bez použití bagrů či jakékoliv techniky vytvořili dva hravé singletraily.

 V současnosti jsou vybudovány 2 tratě - rodinného typu, ale v určitých pasážích "se najdou" i sjezdaři .. Delší okruh GRIFTOF má délku 11 km z toho 9 km je trať a 2 km třeba přejít na místo startu, kratší okruh ŠPICE má 7 km z toho 4,5 km trať a 2,5 km cesta k místu startu. Velkou devizou je poloha - přímo v srdci Pieninského národního parku. Z obou tratí jsou krásné výhledy na Tři Koruny, Haligovské skály i Belianské Tatry.

Pojďme tedy nejprve na starší GRIFTOF. Celý okruh i se stoupáním má necelých 11 km. Po odbočení doleva tě čeká příjemné, asi půlhodinové stoupání na vrchol kopce, po kterém se trail jmenuje. Úzký klikatý chodníček, serpentínky vpravo, vlevo ... pokud může být stoupání zábavné, tak toto určitě je. Po vystoupání tě čeká parádní a dlouhý sjezd, který asi v polovině přerušuje minutové došlapaní na vedlejší kopec Šajbách. Vlnky, zatáčení, rychlé pasáže střídají zpomalení ... prostě, kopec zábavy. Po vyjetí z lesa tě čeká parádní výhled a závěrečný sjezd po lučním trailíku až zpět do Lechnice.


 

Pokud se při rozdělovníku vydáš do pravé strany, vydáš se na trail ŠPICE. Ten začíná také výstupem, ale kratším než na GRIFTOF. Následuje krátký sjezd s traverzou a velmi hravý sjezd až do vesnice s množstvím překážek.

 Kromě Singletrailu může cyklista (i turista) navštívit množství dalších aktivit v regionu. Za všechny vzpomenu rafting či splav na vorech na Dunajc, cyklostopy (singletrails) Stará Ľubovňa, chodník v korunách stromů Bachledka, bikepark Bachledka, 7km od obce Lechnica je vodní nádrž Czorsztyn (letní aktivity - pláž, jezdění na člunech, výletní loď). Dá se chodit po okolí ať už pěší turistika nebo cykloturistika v krásném, tichém a čistém prostředí Zamaguria. Outdooraktivit víc než dost.

Jak se dostaneš do Lechnice? Ideálně autem (i s kolem) směr Červený Klášter přes Kežmarok, Spišskou Belu, na Toperec, Haligovce a si v Červeném Klášteře. Zde stačí odbočit doleva po hlavní silnici a přímo v centru Červeného Kláštera znovu doleva směr obec Lechnica. Samozřejmě, pokud ti nevadí pár kilometrů navíc na kole po asfaltu, tak zaparkuj přímo v Červeném Klášteře.


 

Tato varianta nabízí na víc možnost zaslouženého odpočinku po náročném dni v lázních ČERVENÝ KLÁŠTER Smerdžonka.

Zde si vyzkoušejte venkovní Kneipp terapii s balančním chodníkem. Účinek chůze na boso po různých druzích povrchu spočívá ve stimulaci nervových zakončení chodidla a následné reflexní reakci svalů celého těla. Našlapování na malé i velké kameny, kůru ze stromů a pod. vám tak přinese příjemné prokrvení chodidel či zjednodušeně řečeno přírodní masáž nohou.

V areálu sportovní vyžití umožňují outdoorové fitness stroje, které můžete využít i před cykloturistikou na zahřátí svalů. Pro aktivní relax je vhodný také venkovní bazén na osvěžení s protiproudem, ruské kuželky, velké šachy nebo petang. Pokud výlety podnikáte s dětmi, tak na své si přijdou kromě jiných volnočasových aktivit zajisté i na dětském hřišti s trampolínou či na velké lanové pyramidě. Nezapomeňte se osvěžit zdravou minerální vodou Smerdžonka přímo z pramene, který se nachází v areálu lázní.

 

Dokonalý odpočinek vás čeká v lázeňském Dome zdraví, kde si můžete vybrat z množství léčebných a relaxačních procedur, které budou perfektním završením vašeho aktivního dne.


 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner