REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Polovina čísel je pryč. Padesátá Jizerská 50 táhne

29.09.2016 |Jizerská 50 | Běžkování

Počasí na konci září sice o blížící se zimě nesvědčí, ale pořadatelé tradiční ČEZ Jizerské 50 v běhu na lyžích zažívají náročné dny. Do konce září mohou zájemci získat startovné za nejvýhodnější cenu, a tak už je polovina všech startovních čísel pryč. Závody jubilejního padesátého ročníku se pojedou v novém termínu 17.–19. února 2017.
 


Padesáté výročí slavného laufu, nový únorový termín, pojištění vrácení startovného pro případ zrušení závodu z důvodu nedostatku sněhu. Taková jsou největší lákadla nadcházejícího ročníku, na který přijede na 7 000 závodníků z více než třiceti různých zemí světa. Ambicí pořadatelů je závod podobně jako v předchozích letech vyprodat s předstihem. S výjimkou letošního ročníku se to povedlo 4krát v řadě.
 
„Pro rok 2017 máme skvěle nakročeno, máme přihlášeno mnohem více závodníků než loni za nejvýhodnější cenu. Zároveň víme, že nás největší nápor čeká v posledních zářijových dnech a hodinách, kdy nám v minulosti přicházela přihláška každých 30 sekund,“ říká Tomáš Leixner, tiskový mluvčí Jizerské 50. „Ještě více než kdy v minulosti dává smysl koupit si startovní číslo dlouho dopředu, protože závodníkům garantujeme vrácení 70 % ceny nejvýhodnějšího startovného v případě, že by nebylo možné závod uskutečnit kvůli nedostatku sněhu.“
 


Víkend Jizerské 50 nabízí daleko více než hlavní klání na 50 kilometrů klasicky, o které je největší zájem. Už páteční dopoledne obstarají dětské závody Mini Jizerská Pojišťovny VZP, hodinu po poledni odstartuje Volkswagen Bedřichovská 30 a v podvečer naváže sprint na 1,5 kilometru soupaž. Sobotní dopoledne je vyhrazeno Hervis Jizerské 25 a ČT Jizerské 10, odpoledne firemním štafetám. V neděli 19. února 2017 pak odstartuje hlavní závod ČEZ Jizerská 50.
 
Pořadatelé chystají na oslavu 50. ročníku spoustu novinek a rozšířený doprovodný program, který připomene nejen padesát let historie závodu, ale zavzpomíná i na Expedici Peru 1970 a patnáct tragicky zesnulých horolezců, na jejichž počest se závod každoročně koná.
 

Foto: Jizerská 50

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Padesátá Jizerská 50

Padesátá Jizerská 50

Bedřichov, Liberec, Jizerské hory

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner