REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Jak zůstat fit a silný i při podzimních plískanicích?

27.09.2016 |Chrrr. | Lezení, Běhání, Cyklistika, Běžkování

Podzim se kvapem přiblížil – kalendářně tu je definitivně, za oknem se to občas ještě tváří jako léto. Všichni outdoráci si tedy užívají posledních dní venkovního sportování, teda pokud si nelibují v blátě, dešti a sychravém počasí. A co dělat, abyste si udrželi svou výkonnost i za nepříznivého počasí anebo ji snad dokonce i zvýšili? Indoor prostorům se asi nevyhneme, pokud nebudeme chtít moknout, ale i v indooru si můžeme vymyslet takový program, který nás bude bavit.
 

Foto: Danka Kotschová


Zaměřte se na inner unit (core)

 
V současné době je velice populární cvičení tzv. planku, česky podle pana Tyrše prostě podpor na předloktí (příp. vzpor), jenže anglicky to zní vznešeněji, že. Skvělý cvik, ale co ho trochu „opepřit“ trochou dynamiky? Uděláte vždy 2 poskoky na jedné a pak na druhé noze. Takto poskakující nohy střídáte. Zkuste 10 opakování 2 poskoků na každé noze a uvidíte, jaká je to fuška.


K PŘEČTENÍ: Zlepšete své zdraví i výkonnost: kompenzujte pohyb pohybem.
 

Klik s přitažením nohy k ramenu

 
Klik snad umí každý, komu moc nejde, tak by se ho měl nejprve pořádně naučit: člověk by se neměl prohýbat v bedrech, důležité je zpevnit celý trup (stáhnout půlky, stáhnout břicho) – být zase v planku a pak jen krčit paže. Lopatky by měly „klouzat“ po hrudním koši (mrkněte na video).
 

 
A když už budete pořádné kliky umět, zkuste současně s pokrčením loktů přitáhnout jednu nohu k jednomu ramenu. Na straně přitahované nohy je to snazší, zkuste přitahovat koleno I k protilehlému ramenu pod trupem.
 

K TÉMATU: Funkční trénink: kliky, shyby i zvedánní balvanů a zbraní

Dřepujte

 
Podle videa vidíte, že i jednoduché dřepy neprocvičují jen stehna, ale de facto celé tělo. Můžete zase vymyslet různé formy dřepů: ať už si na záda dáte nějaké břemeno, a tak budete tlačení k zemi více než jen vahou vašeho těla, nebo budete dřepovat proti odporu gumového expanderu, další modifikací jsou dřepy na bosu či balanční čočce, pro akrobaty klidně i na gymballu. Nebo vyzkoušejte dřep na jedné noze. Důležité je neohýbat, nekulatit záda – záda by měla být rovná, ramena stažená dolů.
 

 
Skvělou modifikací jsou dřepy s vyhozením medicinbalu. Takovýto dřep je správně provedený takto: stoj, medicinbal je držen před tělem ve výši prsou, dřep – lokty se dotknout pokrčených kolen, výskokem vyhození medicinbalu co nejvýše nad hlavu. Chytit medicinbal a znovu dřep.
 
Prima podzimní posilování všem – příště přidáme zase další tipy na cvičení.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner