REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Na poslední letošní Výzvě překvapili domácí Rousek s Kubinou

26.09.2016 |Horská výzva | Běhání, Trail running, Ultramaratony, Extrémní závody, Dogtrekking

Dalčí tisková zpráva nás zastihla: Je dobojováno! V Krkonoších vyvrcholila letošní Rock Point – Horská výzva. Pětidílnou sérii horských běhů a trekingu pro veřejnost na závěr překvapivě ovládli v nejprestižnější kategorii Long domácí borci z Benecka Miloslav Rousek a Matěj Kubina, kteří si v nejrychlejším čase poradili s nástrahami sedmdesátikilometrové trasy dvojic. Zvládli ji za necelých osm hodin.
 


„Určitě nám pomohla znalost prostředí. Matěj je ze západních Krkonoš, já z východních, takže já velel od začátku, on později a celkově myslím, že nám to sedlo. Přitom na společném startu jsme se domluvili čtrnáct dní před závodem. Jsem rád, že mi Matěj na nabídku kývnul a pomohl nám takhle krásně vyhrát,“ sdělil Miloslav Rousek, člen zlaté dvojice z týmu HSK Benecko.
 
Tažení vítězné dvojky mezi sto sedmdesáti konkurenty na dlouhé trase, která tradičně startuje pět minut před půlnocí, přitom nezačalo zrovna optimálně. „Musel jsem na začátku přemlouvat čelovku, která se nějak zablokovala. Dokonce to vypadalo, že snad ani nevyběhneme,“ kroutil hlavou Rousek při ohlédnutí za startem. „Vybíhali jste tedy dost pozdě, ale na Stohu jsme vedoucí dvojici doběhli, ve Špindlu na občerstvovačce jsme byli spolu a do kopce na Mísečky jsme kluky utrhli. Pak už jsme o nich nevěděli,“ popsal cestu za zlatem Matěj Kubina.
 


Vítězové do cíle v Peci pod Sněžkou doběhli za necelých osm hodin. Pouhých pět minut na ně ztratili běžci z Beskyd Josef Podlucký a Tomáš Klimša. „Kluky jsme nikdy neviděli, neznali jsme se, takže jsme ani nevěděli, co od nich čekat. Ve Špindlu nás postihla menší krize. Tam jsme vytuhli a asi tohle rozhodlo. Tak jsme druzí, no a co,“ usmál se při oblíbeném pokřiku člen stříbrné dvojky Josef Podlucký.
 
Mezi longaři trojici nejrychlejších mužů uzavřeli Medaři – David Kopal a litoměřický strážník Tomáš Lisec. „Nebýt Davida, který mě táhl na provaze, jsme na trati ještě při vyhlášení. Pro mě to bylo vydřený. Projevilo se tréninkové manko po zranění achilovky a následném nachlazení, nicméně pro mě je krkonošský závod ten nejhezčí, takže na konec je bronz opravdu krásný, i když jsem toužil skončit výš,“ podotkl Tomáš Lisec.
 


Stejně jako mužům, tak i ženským dvojicím kralovaly překvapivě domácí děvčata – Dominika Plochová s Ivetou Vlčkovou. Zlaté běžkyně jakoby opisovaly svůj příběh od vítězných mužů. Také spolu šly poprvé a také přemýšlely, že se do cíle nedostanou. „Po horském běhání už dlouho tajně pokukuji, ale jednou jsem se zmínila před Dominikou a ona řekla, že spolu půjdeme Horskou výzvu. Pro mě to byla premiéra. Ale posledních dvacet kilometrů mě tak bolela kolena, že jsem myslela, že to nedáme,“ popsala svoji cestu závodem Iveta Vlčková, za kterou doběhla zkušená dvojice Miloslava Deimová s Lucií Tomečkovou a bronz tentokrát braly Alice Flíčkova s Martinou Veselou.
 
Suverénní cestu za vítězstvím v kategorii mix ale měli Lucie Samcová s Vaškem Pelcem. Dvojice ze Strakonic letos na žádné zastávce seriálu nenašla přemožitele a zvítězila také při závěrečné zastávce, čímž zkompletovala sbírku nejcennějších kovů. Tentokrát jí na zlato stačilo lehce přes osm a půl hodiny. „Byla to pro nás výzva. Stanovili jsme si nějaký cíl a ten se nám povedl naplnit,“ líčila mimořádně spokojeně Lucie Samcová, jíž s kolegou Pelcem na pódiu doplnila druhá Olga Puchkareva s Martinem Nytrou a třetí Jarda Jisl s Martinou Stehlíkovou.
 


Zlatý hattrick, tedy třetí vítězství v řadě na Longu, vybojoval v Krkonoších dogtrekař Vlastimil Vágner. „Pro mě je to vždycky překvapení, nikdy s tím nepočítám. Vlastně tomu ani nerozumím. Letos jsem chtěl být kdekoli alespoň jednou na bedně, ale že to dopadne takhle dobře, mě ani nenapadlo,“ pronesl nevěřícně Vlasta Vágner. Naopak mezi ženami svého psa na nejdelší trase nejlépe vedla Kateřina Trněná. „Oproti loňsku to stálo dost sil, na Růžohorky to letos bylo fakt strašný,“ netajila se zlatá dogtrekařka.
 
V Peci pod Sněžkou se při pátém závodě seriálu sešlo přes pět stovek běžců. Ti své síly poměřili na dalších dvou distancích – na poloviční Half (34,8 km) a nejkratší Short (18,3 km). Ty už ale patřily výhradně jednotlivcům nebo dogtrekařům, jelikož výsadu dvojic v letošním roce pořadatelé udělili jen královské trati Long. Na zmíněné dvě kratší trasy se účastníci vydali během sobotního rána. Střední trať v kategorii mužů nejlépe zvládl Tomáš Buryška, mezi ženami Petra Ševčíková. Se psem běžela nejrychleji Hana Honsová a Jiří Švancara. Na nejkratším závodě zlato v jednotlivcích slavili Jaromír Janeš a Eva Žáčková, naopak mezi dogtrekaři Jan Havran a Zdena Dušková.
 


Ani v Krkonoších nemohl chybět nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou, z něhož polovina výtěžku ze startovného putovala na dobročinné účely. Tentokrát pořadatelé získali příspěvek na malého Kubíka Pecku, který trpí vrozenou svalovou dystrofií. Kubík navíc se svojí maminkou pochod absolvoval, za což si vysloužil od všech přítomných velké uznání a aplaus. Pořadatelé mu nakonec předali šek na 4 548 Kč, který bude ještě navýšen o dalších 10 000 Kč díky partnerovi závodu společnosti Synlab. „Tím jsme uzavřeli letošní šestý ročník seriálu, se kterým můžeme být po mnoha stránkách spokojeni. Už teď ale pracujeme na tom, aby ten příští přinesl ještě více radosti a spokojených běžců než ten letošní. Věřím, že je stále na co se těšit,“ dodal závěrem Pavel Zitta, ředitel závodu Rock Point – Horská výzva, který účastníky pozval na závěrečný vyhlašovací ceremoniál, který se uskuteční 12. listopadu na Filozofické fakultě UK v Praze jako součást cestovatelského festivalu Obzory. Do té doby ale stejný organizační tým ještě chystá další výzvu a to 29. října v Jeseníkách extrémní čtyřiadvacítku.
 

Výsledky

 
Long (70,1 km) – Muži: 1. Miloslav Rousek/Matěj Kubina (HSK Benecko) 7:54:20, 2. Josef Podlucký/Tomáš Klimša (Beskyd-Natural) 8:00:14, 3. David Kopal/Tomáš Lisec (Medaři) 8:35:07. Ženy: 1. Dominika Plochová/Iveta Vlčková (Musíme to probrat) 10:09:51, 2. Miloslava Deimová/Lucie Tomečková (SPSVD Jistebnice) 10:38:52, 3. Alice Flíčková/Martina Veselá (BH triatlon) 11:42:48. Mix: 1. Vašek Pelc/Lucie Samcová (Dudáci) 8:36:57, 2. Martin Nytra/Olga Puchkareva 8:49:36, 3. Jarda Jisl/Martina Stehlíková (Craft+Krušnoholka) 9:02:40. Dogtreking muži: 1. Vlastimil Vágner 8:18:41, 2. Jiří Kučva 8:30:26, 3. Jaroslav Maixner 8:56:06. Dogtreking ženy: 1. Kateřina Trněná 11:55:33, 2. Hana Arazimová 14:13:55, 3. Jana Pospíšilová 16:45:27.
 
Half (34,8 km) – Muži: 1. Tomáš Buryška 2:55:22, 2. Radoslav Groh 2:59:01, 3. Tomáš Bystřický 3:02:54. Ženy: 1. Petra Ševčíková 3:41:54, 2. Jana Žufová 4:09:17, 3. Martina Kovaříková 4:13:28. Dogtreking muži: 1. Jiří Švancara 3:24:47, 2. Martin Opolecký 3:27:29, 3. Ondřej Cingl 3:30:36. Dogtreking ženy: 1. Hana Honsová 3:49:43, 2. Bohumila Kašparová 4:07:55, 3. Helena Bayerová 4:28:31.
 
Short (18,3 km) – Muži: 1. Jaromír Janeš 1:27:59, 2. Michal Balcar 1:31:57, 3. Ondřej Mokrý 1:38:54. Ženy: 1. Eva Žáčková 1:48:39, 2. Jitka Šulcová 1:59:15, 3. Barbora Grisová 2:01:18. Dogtreking muži: 1. Jan Havran 1:28:11, 2. Šimon Cipro 2:29:22, 3. Zdeněk Dudák 1:39:24. Dogtreking ženy: 1. Zdena Dušková 1:58:40, 2. Andrea Teunerová 1:59:52, 3. Pavla Židuliaková 2:02:34.

Foto: Horská výzva

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner