REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Gigathlon: premiéra závodu, co tu ještě nebyl, úspěšně za námi!

25.09.2016 |Gigathlon | Běhání, Cyklistika, Horské kolo, In-line, Extrémní závody

Obejvili jsme ve schránce zajímavou tiskovou zprávu: Premiérový závod v Česku se konal první zářijový víkend 2.–4. 9. 2016 na Lipně a sjelo se na něj celkem 274 účastníků z 9 různých zemí. Gigathlon je víkendová akce složená z unikátní kombinace 5 disciplín (běh, plavání, in-line brusle, silniční a horské kolo), jedná se o 2 denní sportovní zápolení, kde se všech disciplín absolvuje v sobotu i v neděli na různých trasách a vzdálenostech.
 

Závodníci si mohou vybrat ze tří kategorií

 
Single Man / Woman
Závodí ve všech disciplínách samostatně. Po stránce logistické a psychické jim pomáhá Supporter. Závodu se zúčastnilo 29 Single Man a 3 Single Woman. 
 
Couple (min. 1 žena)
Dvojice, které si mezi sebe rozdělí 5 disciplín (žena musí absolvovat min. 2 disciplíny). V kategoriI Couple nastoupilo na start 18 dvojic. 
 
Team of Five
Štafetové týmy, kdy každý člen týmu závodí v jedné disciplíně. Skupina štafet byla nejpočetnější, celkem 36 Team of Five.
 


Absolutním vítězem závodu se stal podle očekávání v celkovém čase 12:03:56 hodin švýcarský závodník Ramon Krebs, který je i vítězem Gigathlonu Switzerland 2015 & 2016. Pozoruhodný výkon podala nejrychlejší žena Tina Vliegen z Belgie, která zaostala v cíli za vítězem pouze 2:40 hod a na druhou a třetí ženu měla náskok 5 hodin. Nejstarší Single Man, který závod dokončil ve věku 62 let, byl Jiři Karvánek
 

 
Víkendová akce byla připravována více než 2 roky a na samotné organizaci víkendu se podílel 25 členný organizační tým doplněný o 100 dobrovolníků. Nejpočetnější skupinu dobrovolníků tvořili senioři z klubu Aktiv České Budějovice, nejstaršímu dobrovolníkovi bylo 90 let. Seniorům tak byla dána možnost zapojit se do sportovně společenské akce, užít si nevšední víkend a „cítit se tak potřebný“. Tento koncept se vydařil a i pro příští rok se opět počítá s oslovením různých klubů seniorů. 
 


Koncept Gigathlonu je kromě sportovní stránky založený i na poznání krásných míst pořádajícího regionu, trasy jsou vedeny tak, aby na účastníky čekalo něco nevšedního, aby nebyl závod zaměřen pouze na výkon, ale především na zážitek. Na běžecké trase si gigathleti vyběhli nahoru Stezku v korunách stromů a dolů sjeli po skluzavce, na silničním kole projížděli historickým centrem Českého Krumlova, na horském kole projížděli nádvořím cisterciáckého kláštera ve Vyšším Brodě, in-line bruslaři se vydávali za východu slunce na kouzelnou Jezerní stezku podél Lipna a plavci si vychutnali úchvatný zážitek v podobě startu své disciplíny na Králičím ostrově uprostřed Lipenské přehrady, odkud plavali zpátky do centra závodu v Lipně nad Vltavou, které poskytlo celému závodu skvělé zázemí. 
 
Účastníci byli nadšení konceptem závodu, který zažili poprvé, a který v Česku nemá obdoby. Prvním ročníkem byla založena tradice, která bude pokračovat každoročně vždy první víkend v září, druhý ročník se uskuteční 1.–3. 9. 2017 a místo konání akce v příštím roce odhalí organizátoři nejpozději do konce listopadu. Kompletní výsledky jsou zde a fotografie naleznete tady.
 
Foto: Gigathlon

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner