REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Canyoningový víkend pod Ötscherem

20.09.2016 |Kuba Vondrášek | Canyoning

Na víkend hlásí vedro, a tak přemýšlíme, co podnikneme. Po chvíli debatování je rozhodnuto jede se na canyoning, takže rychle k počítači a najít potoky, které budeme chtít prozkoumat. Jako cílovou oblast volíme údolí pod masivem Ötscher v Ybbstalských Alpách.

Kaňon Rotbach


Ybbstál není od Čech moc daleko, takže vyrážíme až v sobotu ráno. Plánovaný odjezd je na šestou, ale znáte to. Nicméně odjezd v 6:15 považuji za úctyhodný výkon. Silnice jsou ráno krásně prázdné, takže nám cesta utíká a v 10 už parkujeme pod prvním kaňonem. Rychlá sváča, pobalit materiál a jde se na to.

Kaňon na zahřátí

 
Na zahřátí (u canyoningu spíše na zchlazení) volíme jednoduchý kaňon Weisse Ois. Nástup je pohodový po štěrkové lesní cestě, ale i tak zabere 40 minut. Celí splavení z cesty nahoru se už těšíme do studené vody. Hned na začátku nás kaňon vítá úzkým tobogánem, který si dáváme hned několikrát. V podobném duchu to jde i dál. Je tu hodně klouzaček tak do 3 m. Vápno dobře klouže a je to opravdu zábavné.

Kaňon Weisse Ois


V půlce kaňonu je 7m slanění. Na výběr máme dvě cesty. Buď vodou do probublané pračky dole anebo bokem hezky po suchu. Volíme suchou variantu. Přístup ke slanění je trochu ošemetný, ale zajištěný fixním lanem. Samotné slanění už je pak na pohodu. Po slanění je další malá klouzačka do velké laguny, kde je pro odvážné možnost 6m skoku. Dál už jde spíše o procházku po kluzkých kamenech.


PŘEČTĚTE SI: Na kajaku poslepu


Kaňon Weisse Ois

Kaňon Weisse Ois

Do tmy už nám nezbývá moc času, ale chceme dát ještě jeden kaňon. Proto volíme zkrácenou verzi nedalekého Taglesbachu. Polovina našeho družstva už je unavená, tak jdeme jenom ve dvou. Taglesbach je velmi oblíbený kaňon, který se využívá i komerčně. My nastupujeme z levého břehu do poloviny kaňonu. Horní půlka za to stejnak moc nestojí.

Hned na uvítání je tu 6m skok. Laguna je trochu zakalená a není vidět dno, takže se trochu bojíme a skáčeme jen z půlky. Kousek za skokem je 7m slanění, které je opravdu krásné. Dál několik menších skluzavek, které ovšem nekloužou tolik jako na minulém kaňonu. Před koncem kaňonu je dřevěná hráz, která se obchází po malé ferratě. Díky komerčnímu využití je tady odjištěná cesta, po které můžete vylézt a skočit si 7m skok.

Slanění na Weisse Ois

Slanění na Weisse Ois

V neděli zůstáváme ještě v údolí říčky Ois a popojížídíme ke kaňonu Winkelbachgraben. Mělo by se jednat o lehčí kaňon s 15m slaněním. No popravdě, za moc to nestálo. Podle GPS jsme našli místo nástupu a dostat se odtud do kaňonu nebylo vůbec jednoduché. Musí se slézt po kluzké a mechem obrostlé skále. Za pomoci lana jsme to nějak zvládli. V kaňonu nás ovšem nečekali žádné atrakce. Pod všemi skluzavkami bylo mělko, takže jsme je obcházeli a slanění za to taky moc nestálo. Byla to taková procházka českým potokem.

Kaňon za odměnu

 
Špatným kaňonem jsme se nenechali zlomit a přejeli do údolí Lassingu na kaňon Rotbach. To se ukázalo jako správná volba. Nástupová cesta na Rotbach vede úplně jiným údolím, takže jsme neustále kontrolovali GPS, jestli jdeme dobře. Po hodině cesty jsme se přehoupli přes sedlo a přišli až k potoku. Hned na začátku bylo vidět, že to bude stát za to. Kaňon nás přivítal krásným fotogenickým dvojskokem do obřích van.

Kaňon Rotbach

Kaňon Rotbach


V tomhle gardu to šlo i dál. Rotbach je úplně jiný kaňon než co jsme doposud šli. Pod každým skokem je vymletý hluboký bazén. Kaňon si neuvěřitelně užíváme, skáčeme, fotíme, plaveme, no prostě paráda. I slanění stálo za to. V kaňonu jsou hned dvě. První je 12m po šikmé klouzačce a druhé je jen takové krátké 5m. Navíc do kaňonu po celou cestu svítí sluníčko, takže je to opravdový přírodní aquapark. Co víc si přát na rozloučenou s canyoningovým víkendem.

AJV Příbram, pořadatel sportovních zájezdů. Jejich profil na Outfanaticu naleznete zde.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Canyoning Rotbach

Canyoning Rotbach

Lassingtal, Rakousko, Salza

80

%

80

%

Canyoning Taglesbach

Canyoning Taglesbach

Rakousko, Mariazell, Langau

80

%

80

%

Související články

10.02.2016

SOS aneb jak přivolat pomoc

20.01.2016

Co by měla obsahovat cestovní lékárnička

13.08.2015

Brückgraben – scenerický canyoning u Enže

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner