REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Krkonošská výzva startuje za dva týdny, v pondělí končí on-line registrace

11.09.2016 |Horská výzva | Běhání, Trail running, Ultramaratony, Extrémní závody

Jedna aktuální tisková zpráva: Rock Point – Horská výzva jde do finále. Seriál oblíbených horských běhů a trekingu pro veřejnost čeká poslední zastávka. Ta je na programu přesně za dva týdny v Krkonoších. Ale pozor! Výhodná on-line registrace končí už toto pondělí 12. září. Pak bude možné se přihlásit jen na místě v Peci pod Sněžkou.
 


„Elektronické přihlášky uzavíráme v pondělí přesně ve 20 hodin. Kdo nestihne tento termín, nemusí zoufat, stále bude možné přihlásit se na místě, nicméně s tím už odpadá celá řada výhod jako třeba možnost získání pamětního trička v patřičné velikosti,“ připomněl ředitel závodu Rock Point – Horská výzva Pavel Zitta.
 
Krkonošská výzva je závěrečnou pátou v pořadí letošního šestého ročníku oblíbeného seriálu. Na programu nemohou chybět klasické tři závodní distance Long (70,1 km), Half (34,8 km) a Short (18,3 km) a s nimi nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou (5,2 km), při kterém je polovina startovného určena pro malého Kubíka Pecku trpícího vrozenou svalovou dystrofií. „Závěrečná zastávka je poslední možností získat cenné body do celkového hodnocení, takže věřím, že se tu setká opravdu velmi početné startovní pole a současně i velká skupina milovníků pohybu v horách, která nám pomůže získat co nejzajímavější příspěvek pro Kubíkovu léčbu. Atmosféra v Krkonoších bývá vždy parádní, ostatně jako i u ostatních našich závodů, takže každý si tu opět může najít tu svoji výzvu a důvod, proč tentokrát dorazit,“ zve do Krkonoš Pavel Zitta.
 


Závod startuje tradičně nejprve královskou distancí Long v pátek 23. září ve 23:55 hodin z Pece pod Sněžkou. Od Javoru se běžci vydají na Tetřeví boudy, Liščí cestu, Klínové boudy, Špindlerův mlýn, Vodovodní cestou na Horní Mísečky, odkud zamíří na Labskou boudu, Mužské kameny, Pod Petrovkou na Lužickou boudu, Luční boudu přes Obří důl do Pece pod Sněžku, kde ale trať pokračuje na Růžohorky, Portašovy boudy a přes Velkou Úpu už do cíle v Peci pod Sněžkou. Na další trasy se účastníci vydají v sobotu – „halfisté“ vybíhají v 9 hodin a „shortisté“ hodinu po nich. Ve čtvrt na jedenáct vychází Pochod s Mixitou. Pouze trasa Long se z bezpečnostních důvodů jde ve dvojici, ostatní distance jsou vypsány pro jednotlivce, takže na každé trase jsou kategorie – muži, ženy, na Longu ještě mix a dále dogtreking mužů a žen, tedy běžců se psem.
 
Přestože už na místě bude v sobotních odpoledních hodinách vcelku jasné, kdo jak si vedl, pořadatelé opět připravili celkové slavnostní vyhlášení letošního ročníku při cestovatelském festivalu Obzory v Praze, který se koná na pražské filozofické fakultě UK v sobotu 12. listopadu. „Samozřejmě, že všichni dekorovaní dostanou víkendovou vstupenku v hodnotě čtyři sta padesáti korun zcela zdarma,“ dodal ředitel závodu Pavel Zitta.
 

Foto: Horská výzva

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner