REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Souboj na tři dny a tři noci o titul Mistra republiky

08.09.2016 |Czech Adventure Race | Běhání, Cyklistika, Orientační sporty, Orientační běh, MTBO, Přírodní terény, In-line, Extrémní závody

Ve středu 7. 9. 2016 ráno ze Sušice odstartoval třináctý ročník závodu Wenger Czech Adventure Race, Mistrovství republiky v extrémním závodě čtyřčlenných týmů. Během časového limitu 75 hod účastníci absolvují trať dlouhou přes 400 km a musejí zvládnout nejen tradiční disciplíny jako orientační běh, slaňování, jízdu na horském kole, in-line bruslích, kánoích, tak méně obvyklé: jeskyňaření, jumarování (šplh po laně se speciálním náčiním), Bolskros (přírodní překážková dráha) nebo říční packrafty (běh+jízda po řece). K osmi statečným týmům se v pátek v noci přidá čtyřicet závodníků z 18hod MINI varianty.
 


Trať je v mapě vyznačena kontrolními body, mezi kterými si každý tým hledá optimální postup. Závody probíhají nonstop, to znamená, že zvolené tempo, stravování i případný spánek si volí každý tým dle svého. Trasa vede nádhernou šumavskou krajinou. Závodníci se podívají např. na hrad Rabí, rozhlednu Svatobor a spoustu dalších kopců – převýšením organizátoři letos nešetřili.
 
Během prvního dne závodníci zvládli 20km trekking po místních rozhlednách a vyhlídkách, při kterém nastoupali kolem 800 výškových metrů. Pokračovali 20 km na kolečkových bruslích a obeplouváním a obíháním sušického ostrova Santos na plavidlech dle vlastního uvážení. Po této úvodní části závod vlastně teprve začal: Závodníci se vydali na 55 km dlouhou etapu na horských kolech s vloženým orientačním během.
 


Zatímco vy jste šli včera večer klidně spát, týmy Wenger Czech Adventure Race bojovali s nástrahami první noci: první tým Salomon Suunto Czech AR team orazil první trekingovou kontrolu směrem do sušického depa, dva týmy za nimi (AR Poznan Junior a EPO OjOj) zamířili po 14kmorientačním běhu na stanoviště v Katovicích, kde se mění kolo za trekingovou obuv. Ostatní týmy přepadla noc na „orienťáku“, což není nic příjemného. Ale ještě přituhne: během noci závodníky čekalo splouvání Otavy, 35 km zpět do Katovic, kde si vyzvedli kola a vyrazili na 130 km dlouhou etapu do druhého depa v Nicově. Během níž je čekal další orientační běh a náročná přírodní překážková dráha Bolskros, která se odehrávala v zatopeném lomu. A to závod zdaleka nekončí! Sledujte Facebookové stránky a www.adventurerace.cz/live.
 

Foto: Adventure Race

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner