REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Začíná potoková sezóna

06.09.2016 |Kuba Vondrášek | Voda a lodě

Tak je tu zas podzim, jedno z nejhektičtějších ročních období. Děti se vrací zpátky do škol a v práci se na vás hrne spousta dedlajnů, které jste odkládali během letních dovolených. Po takovém uspěchaném týdnu v práci je potřeba se o víkendu pořádně dobít. To nejlepší dobití je samozřejmě s pádlem v ruce. Podzim patří výlovům rybníků, což znamená plná koryta pod hrází. Na co se tedy můžeme těšit?

Hamerák


Jedna akce už je za námi, ale určitě si také zaslouží, abychom jí zmínili. 10 km, 6 jezů a několik vypečených brankovišť, taková byla letošní Úhlava, která se sjížděla minulou sobotu. Počasí organizátorům také přálo, takže to byla opravdu vydařená akce.


ZÁŽITEK: Vavřinecký potok:  klasika s průjezdem kolem gumového poprsí


Další akce, na kterou se určitě vyplatí vyrazit, se koná za čtrnáct dní v Karlových Varech a není jí nic jiného než splutí Teplé. No řekněte, kdy naposled jste měli možnost pádlovat po lázeňské kolonádě? Takže si pište do diáře sobotu 17. září. V neděli se pak vodáci přesouvají na Střelu. Ta už se dlouho nekonala, kvůli nedostatku vody, ale letos by to mělo vyjít.

Teplá
Foto: VK Slavia HK


V Den české státnosti se pak můžete projet Prahou přes tři jezy. Akce s tradicí od roku 1939 je vhodná především pro pramice a otevřené lodě, z jejichž paluby si nejvíce užijete pohled na Prahu. Jak název napovídá, na trati dlouhé 6,5 km z Císařské louky na Štvanici zdoláte tři jezy.

Napříč Prahou přez tři jezy
Foto: Helena Křenková


A to už se dostáváme k říjnu. 1. a 2. se koná jedna z nejpopulárnějších akcí českých vodáků. Ano, je to Hamerák. Čtyři kaskády, rychlá voda, spousta šutrů, drobná zranění, polní nemocnice, přeplněný autobus, vodácká párty na to všechno a mnohem víc se můžete těšit. Kdo ještě nemá splutý Hamerák, jako by nebyl vodákem.

Doprava na Hameráku
Foto: Jana Šimonová


Za čtrnáct dní usušíte vodácké věci a můžete zase vyrazit. Tentokrát na Vavřinecký potok. Samozřejmostí jsou brankoviště na svižných peřejkách a jako bonus pro odvážné strašidelná Toušická kaskáda s klasifikací WW IV. Tu ale nechte jen zkušeným, ať večer neděláte ostudu na zábavě s pomláceným obličejem.


ZÁŽITEK: Rio Botičo 2015: „Hlavně dejte bacha, ať vám do lodě neskočí potkan.“


Toušická kaskáda
Foto: VK Slavia HK


Týden po Vavřiňáku uzavřou potokovou sezónu pražské stoky. V sobotu se zmácháte na Rokytka Grande. Jak láká pořadatel: „Čeká vás pěkná příroda, romantická zákoutí, ale i pěkně vypečené jezy.“ V neděli pak projedete Prahu tunely na Rio Botičo.

No a teď už jen pozamykat zbylé řeky, ať se můžeme těšit na další sezónu.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 928 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner