REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 1. zářijový týden (29. 8. – 4. 9.)

28.08.2016 |Chrrr. |

Foto: Jizerská 50 Run

Běh

 
Běžecký týden otevře ve středu Loap Pražská běžecká tour, která startuje v Praze-Braníku. Poběží se buď 5, nebo 10 km dlouhá rychlá trať po rovince podél Vltavy. Vše začíná v 19:00. 4km silniční závod Běh Modřanskou roklí odstartuje ve čtvrtek v Praze-Modřanech.
 
V sobotu se na Bedřichově poběží legendární závod Jizerská 50. Běžecké trasy jsou připraveny v délkách 12, 23 i 50 km, která vede po stopách zimního závodu. Pamatováno je i na děti. 25km Běh Broumovským stěnami startuje v Polici nad Metují-Pěkově a své účastníky provede zdejšími pískovcovými skalami. Maratonci se mohou těšit na Baroko maraton, který hostí Plasy v areálu Velká louka. Kromě 42km trasy můžete zvolit i kratší 10 anebo 21km.
 
V sobotu jsou na programu hned dva zážitkové běhy. Nejprve 2 míle (3,2 km) s úsměvem ve Stromovce, a pak 5km kilometrový Neon Night Run, který startuje ve 20:30 v Praze 6-Vypichu u Letohrádku Hvězda.
 
 

Kolo

 
Pokud ještě někdo nemá náplň na celý týden a nemusí být „uvázaný“ v kanclu, může v pondělí vyrazit na „pravý All Mountain a nádherné single tracky / sjezdy“ na Lago di Garda. Nemusíte jen jezdit na kole, můžete si dát i skyrunning. Návrat pak v neděli.
 
Ve středu odpoledne finišuje seriál závodů na horských kolech do vrchu Horokolo vršky 2016, a to závodem z Pěkova na Ostaš. Finálový závod je nebodovaný a je následovaný vyhlášením celkového hodnocení seriálu.
 
Haven MTB Serie v sobotu pokračuje závodem Emerge Česká pojišťovna pohár města Bakova nad Jizerou. V Kutné hoře se můžete těšit na Kutnohorský Bike Maraton s traťovými vzdálenostmi 51, 25 a 50 km. Seriál Kolo pro život pokračuje v Plzni s názvem Plzeňská 50. Vysočina MTB Cup startuje v sobotu v Kněžicích. MTB maraton Brdmanův pařez hostí Dobříš a na programu je závod na 50 km anebo fitness jízda s délkou 25 km.
 

Orienťák

 
Středa již tradičně patří Brněnskému poháru MTBO. Pražská MTBO liga pokračuje ve čtvrtek. Český pohár v MTBO pokračuje v sobotu i neděli v lese Řáholci u Jičína.
 
Orientační běžci si v sobotu dají dostaveníčko v Jánských Lázních při TraiN-O. Těšit se můžete na volné pořadí kontrol. Komu to bude málo, může se přesunout do Vrchlabí na Přebor Krkonoš v nočáku. Přebor Krkonoš v TempO (Trail-o) pokračuje v neděli v Krkonoších, jedná se o „Trail orienteering, což je orientační disciplína zaměřená na čtení a správnou interpretaci mapy.“ Orienťácky si zazávodit nebo jen zatrénovat můžete při akci Pražský žebříček, která je vhodná jak pro děti, tak i pro začátečníky.
 

Triatlon

 
Sobotní Terénní triatlon Tisá „v srdci Labských pískovců. Původně vznikl jako triatlon přátel v ryze sportovním duchu, v loňském roce byl rozšířen o závod dětí. V letošním ročníku se můžete těšit na několik kategorií. Novinkami jsou poloviční trasy nebo možnost štafet.“
 
Na své si přijdou i milovníci duatlonu: Klasik duatlon s délkami tratí 5-60-15 km se v neděli odehraje v Příbrami. Kdo raději kombinuje běh a kolo s plaváním, tak by neměl chybět na akci Triatlon Brno – Ekol Superprestige. Závodníky čekají délky tratí 1,5-40-10 km. Kratší Auto Enge triatlon je pak připraven v Hrádku nad Nisou. Závodit se bude na 0,4-18-4 km. Své kategorie budou mít i děti.
 

Extrémní závody

 
Celý víkend „zabere“ Gigathlon Czech Republic, který bude hostit Lipno nad Vltavou. „Gigathlon je unikátní sportovní akce pro nadšence i profíky. Vznikla ve Švýcarsku a poprvé se letos uskuteční v Čechách v září na Lipně. Poměř své síly s ostatními v těchto disciplínách: plavání, běh, in-line brusle, jízda na horském a silničním kole. Můžeš to zvládnout sám, ve dvojici nebo v partě pěti kamarádů.“
 
První zářijový víkend už tradičně patří extrémnímu přechodu Beskyd s názvem Beskydská sedmička. Budou se udělovat tituly mistr ČR v horském maratonu dvojic. Dalším ultra závodem tohoto týdne je Ultralabák, 25 nebo 52km běžecký závod, jež startuje v Děčíně.
 

Voda

 
V úterý se po roce opět do Prahy vrací jedinečná akce Prague Riverside Cross. Na Náplavce na Rašínově nábřeží se můžete těšit na 38 vrcholových sportovců z ČR i zahraničí, vč. medailistů z LOH Rio 2016 – Daniel Molmenti, Sideris Tasiadis, Jessica Fox a Emilie Fer. České barvy v čele s Vavřincem Hradilkem bude hájit Stanislav Ježek, Vít Přindiš, Jiří Prskavec, Štěpánka Hilgertová a další známé české osobnosti např.: Eva Samková, Ondřej Moravec, Tomáš Kraus, David Svoboda, Ondřej Synek a Mirka Knapková. Připraveny jsou i další doprovodné akce a diváci si budou moci vyzkoušet paddelboardování anebo v ČEZ Fun zóně přispět na dobrou věc.
 
O víkendu se pak můžete těšit na parádní výkony vodních slalomářů v Praze-Troji při předposledním kole SP ve vodním slalomu.
 

Turistika

 
Při prvním školním dnu můžete vyrazit na turistický pochod z Hrdlořez přes Hloubětín do Vysočan. Ze zastávky Pod Táborem se odchází v 16 hod.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Bike v Českém ráji

Bike v Českém ráji

Český ráj, Branžež a okolí

80

%

80

%

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner