REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Virtuální realita, budoucnost outdoorového sportování?

18.08.2016 |Kuba Vondrášek | Voda a lodě

Moderní technologie stále víc a víc pronikají do našich životů. Z velké části jsou samozřejmě našimi pomocníky, ale najdou se i chvíle, kdy sloužíme mi jim. Před pár lety byste asi sotva u táboráku vyřizovali pracovní maily, které se musí nutně vyřídit i přesto, že máte dovolenou.

kajakový simulátor


Jedničky a nuly už se probojovaly i do tak čistého prostředí jako je příroda. Zde naše zážitky zintenzivňují a dokonce i zbezpečňují. Dnes už snad nikdo nevyrazí ven bez mobilu což je dobře. Nicméně těm, co nemají k přírodě tak blízko, se nyní ještě víc vzdaluje.


Výrobci elektroniky s výhledem velkého zisku dělají všechno proto, abyste zůstali doma. Chcete si zahrát tenis? Není problém, vezměte si ovladač a začněte poskakovat před televizí. Chcete si zajezdit na kajaku? Nasaďte si brýle, uchopte pádlo a už se jede.

S kajakem na suchu


Ano už i takovéto možnosti dnes jsou. Měl jsem tu možnost si to na vlastní kůži vyzkoušet v olympijském parku na Lipně. Když jsem si vystál 20 minutovou frontu, posadili mě do kajaku, který byl metr nad zemí na konstrukci plné pístů a jiných hejblátek. Do ruky mi dali pádla, ale i kdyby to bylo koště tak je to asi jedno.


PŘEČTĚTE SI: Na kajaku poslepu


„Co pojedu?“ ptám se sličné hostesky. „Kanál v Českém Vrbném.“ odpovídá mi. „Tak paráda to dobře znám.“ Na oči dostávám brýle a už se jede. Začíná to skokem z rampy, a pak se jde rovnou na kanál. Snažím se chytnout stejné záběry jako týpek, který virtuální realitu natáčel, ale moc mi to nejde. Kajak se navíc houpe úplně jinak než by měl. Největší zábavou je, když v půlce kanálu někdo eskymuje. Ohlížím se za ním, ale kajak si stejně jede svou.

Pro větší opravdovost trochu vody za krk


Hurá, v předposledním vracáčku, konečně nějaký závěs, ale náklon je zase špatně. Ještě dva záběry a je konec. No žádná hitparáda to tedy nebyla, ale vyzkoušel jsem si to. Raději však zůstanu u opravdového kajaku. Je tedy virtuální realita budoucnost outdoorového sportování? Já myslím, že ještě pár let naštěstí ne.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner