REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Vyrazte poznat Česko na běžkách, je tu 10. ČEZ SkiTour!

09.08.2016 |SkiTour | Běžkování

 
Šest různých lokalit, šest různých zážitků. Takový bude v roce 2017 největší seriál závodů v běhu na lyžích SkiTour, který nabídne to nejlepší z českých hor. Letos vstoupí už do 10. ročníku a jeho největší závod, ČEZ Jizerská50 oslaví dokonce své 50. jubileum. Registrace do všech závodů probíhají na webových stránkách www.ski-tour.cz
 


Kulatý 10. ročník SkiTour odstartuje 30. prosince 2016 tradičním nočním závodem ČEZ Bedřichovský Night Light Marathon v Jizerských horách. O víkendu 21. a 22. ledna 2017 naváže Kašperská 30 a odstartuje tak sérii tří závodů v řadě, protože následují Karlovská 50 (28. ledna) a Orlický maraton (4.–5. února). V kalendáři SkiTour poté následuje volný víkend, aby závodníci mohli nabrat síly před vrcholem sezony – 50. ČEZ Jizerskou 50, která se pojede 17.–19. února 2017. Sezonu závodění na českých horách zakončí 25. a 26. února Jelyman v Jeseníkách.
 

„Přesun Jizerské 50 z ledna na únor je pro závodníky SkiTour skvělá zpráva. Pro mnoho z nich se jedná o nejdůležitější závod sezony a teď budou mít hned čtyři příležitosti, jak se na něj připravit v závodní stopě,“ vysvětluje David Douša z organizačního týmu SkiTour.
 
Na běžkařských závodech seriálu SkiTour každoročně převládají dospělí účastníci, rok co rok ale přibývají i závodníci z řad dětí. Pro ně jsou přichystané závody v rámci Mini SkiTour. Pro ty, kteří si ještě netroufnou na delší vzdálenosti, je přichystaná i jednodušší rodinná 10km trasa. Zvolit si můžete také mezi závody volnou a klasickou technikou.

 
Na závodech nebude chybět servis, který si zaslouží označení pětihvězdičkový. K dispozici bude vyhřívaná převlékací zóna s úschovnou, mazací servis, teplé občerstvení v cíli, ČEZ FUN zóna a také dostatečná zásoba energie od Enervitu. V cíli se každý běžec může těšit na originální medaili.
 
Registrace do všech závodů probíhají na webových stránkách www.ski-tour.cz přes registrační systém SportID. Startovné začíná na 300 Kč při včasné registraci.
 

Foto: SkiTour

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Padesátá Jizerská 50

Padesátá Jizerská 50

Bedřichov, Liberec, Jizerské hory

100

%

100

%

Související články

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

08.02.2018

Rituály a pověry ve sportu

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner