REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

16km běžecká trasa okolo Černé hory

26.07.2016 |Chrrr. | Běhání, Trail running, Cyklistika, Horské kolo

Černá hora je tzv. krkonošskou rozsochou, což znamená, že není součástí hlavního hřebe pohoří, ale vystupuje z něj do kraje. Vypadá to, jako že ten kopec je prodlouženým „kukátkem“ Krakonoše a dohlíží na nás smrtelníky, jestli neděláme někde nějakou neplechu… Jenže, hlavně ten kopec pořád přitahuje naše oči a naše touhy, vyběhnou na něj. Sice není nejvyšší z našich kopců, ale táhne jako magnet a dostat se nahoru zadarmo rozhodně není (i ta lanovka je zatraceně drahá).
 

Když je mlhavo má rašeliniště opravdu své kouzlo.


Trochu si tentokrát pomůžeme a auto necháme zaparkované na parkovišti u Hoffmanovy boudy, čímž získáme drahocennou výšku. Tady se napojíme na žlutou turistickou značku, která nás od začátku šetřit nebude a pěkně nám zvedne zem pod nohama. Po kilometru po šotolinkové cestě se žlutá napojí na silnici, která úbočí Černé hory křižuje až nahoru. Po asfaltce běžíme nahoru do kopce do první ostré zatáčky. Tam námi vyvolená modrá turistická značka odbočuje na lesní cestu. Okolo Zrdcadlových bud nás modrá povede až na rozcestí pod Kolínskou boudou. Cestou nás ještě čeká kopec od Zrdcadlovek, a pak ještě jeden prověřovák. Rozhlédnout se můžeme krásně do kraje na Vrchlabí, Lánov a Strážné. Na křižovatku pod Kolínskou boudou si člověk trochu odpočne, kousek se sbíhá, a pak zase začneme stoupat pod Václavák (po červené značce) a do Černohorského rašeliniště (po zelené).
 

Proběhnutí rašeliništěm je vždycky zážitek, to se nestále mění a i když člověk běží do kopce, tak mu to na dřevěných lávkách ani nepřijde. Takže na svážnici jsme coby dup. Přeběhnout cestu a serpentýnami „hurá“ vystoupat k Černé boudě a nahoru na vrchol Černé hory k vysílači. Tam a zpět stejnou cestou. Dolů se vydáváme okolo horní stanice lanovky a po asfaltce k Zinneckerovým boudám. U nich odbočíme vlevo, překřižujem sjezdovku a napojíme se na Zvonkovou, tzv. sáňkařskou cestu, která je později značená červeně. Ta nás dovede až na horní okraj Janských Lázní. U prvních chalup se překřižováním sjezdovky napojíme na cestu, která nás vrstevnicí dovede k Ludvikově boudě a následně na parkoviště u Hoffmanovy boudy.
 
TIP: Můžete si vzít i kolo, jen neprojedete přes rašeliniště, ale to lze bez potíží objet.
 
Můžete si být jisti, že na této trase bude jen pár úseků, kde můžete narazit na větší počet turistů. Spíš poběžíte sami kránou přírodou ale nenáročným terénem. Hezké proběhnutí všem! 

Foto: Archiv Chrrr & WOK©outdoor

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 930 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner