REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Štěpánský rybník: brdský windsurfový ráj

21.07.2016 |Brdy Aktivně | Kiting, Windsurfing

Kamarád mi vyprávěl, jak tuhle roztrhal draka a zamotal šňůry do křoví. Když jsem se ho ptal na, jaké louce se zas rozbil? Povídá mi: „Kdepak na louce, kamaráde, na rybníku jsem byl kajtovat. Tady za kopcem na Štěpánu. Dá se tam skvěle zajezdit. Lidi tam lítali vzduchem.” Popravdě jsem mu moc nevěřil, protože jsem nikdy dříve neslyšel, že by se dalo v Brdech surfovat. Tak jsem kouknul na internet a ona to byla pravda.
 


Zasurfovat si kousek za barákem mě hrozně lákalo, tak jsem začal hlídat předpovědi a netrvalo to ani moc dlouho, když hlásili foukání. 5 m/s není sice žádný hukot, ale na seznámení určitě dobrý. Takže jsme vyrazili.
 

Štěpánský rybník se nachází 50 km od Prahy směrem na Plzeň na exitu 50 směr Mýto (v outdoormapě tady). Nejlepší přístup k vodě je od vesnice Cheznovice. Asi 300 m za Cheznovicemi odbočuje doprava polní cesta. Naše 4x4 si s ní hravě poradilo, ale podle aut, která jsme potkali, by to neměl být problém i pro normální osobák. Po této cestě dojedete k chatovému táboru, pod kterým je první nasedací plážička.
 

S pendolínem v patách

 
Tahle plážička je vhodná především pro kajtaře. Je tu dostatek místa pro natažení draka, ale přístup k vodě je trochu zarostlý. Když za táborem odbočíte vlevo, dojedete k druhému táboru, pod kterým se nachází druhá pláž. Ta je jako stvořená pro surfy. Dostatek místa na složení plachty a pohodový přístup k vodě.
 


Na Štěpánu se nejlíp jezdí, když fouká západní vítr. V tomhle směru totiž nejsou žádné překážky, které by vítr rozbíjely. Pro aktuální předpověď můžete mrknout na Windguru. V létě je to s větrem takové všelijaké. Chvíli jedete ve skluzu a najednou zase nic. Nesmíte to ale hned vzdávat. Rozvalte se hezky na pláži, a když začne foukat, tak rychle na vodu.
 
Ve všední den jsme měli rybník sami pro sebe, ale o větrném víkendu už nás jezdilo víc. Rybník je ovšem dost velký a místa je dostatek. Když zrovna nefičí a nemáte plné ruce práce, můžete mávat kolem projíždějícím pendolínům.
 

Foto: Brdyaktivně.cz

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Štěpánský rybník: brdský windsurfový ráj

Štěpánský rybník: brdský windsurfový ráj

Brdy, Štěpánský rybník, Plzeň, Rokycany

86

%

86

%

Související články

26.05.2016

Jak napsat článek na Outfanatic.com

20.01.2016

Co by měla obsahovat cestovní lékárnička

24.07.2014

Novoknínský triatlon – dobrý způsob jak se zničit

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner