REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 3. červencový týden (18.–24. 7.)

17.07.2016 |Chrrr. |

Zdroj: Týnišťské šlápoty, Autor: Johny z Brna

Běh

 
Ve středu se milovníci atletiky mohou zúčastnit Zlaté desítky Emila Zátopka. Jak název napovídá, poběží se 10 km, a to na stadionu AK Slavie Eden v Praze. V sobotu odstartuje premiérový závod v rámci seriálu Běhej Lesy Brdy. Startuje se u Pardťských rybníků a jde se o „nový běžecký závod v mokřadech“ na 10 nebo 21 km. V neděli běžecký týden uzavře Zlatá pětka Emila Zátopka, atletický závod na 5 km na stadionu AK Slavie Eden v Praze.
 

Kolo

 
Milovníci horské cyklistiky by asi neměli chybět na Bedřichově, kde se po celý víkend (už od pátku) bude konat Český pohár v XCO. Kdo má raději pohodovější cyklistikování, nechť vyrazí na Rakovnické cyklování na Husovo náměstí v Rakovníku. Jedná se sérii cyklistických závodů, konajících se od pátku do neděle. Seriál MTB závodů horských kol Kolo pro život bude v sobotu pokračovat závodem Praha – Karlštejn Tour. Vybrat si můžete z tratí na 50, 30 anebo 15 km. Pro vyznavače krásné, ale drsné horské cyklistiky je na sobotu připravený Lapierre Tuatara Bike. Zázemí závodu na 98, 37 nebo 14 km bude v Autokempu Prunéřov – Kadani a připravte se na „bajkování v nádherném, ale velmi drsném terénu údolí prunéřovského potoka a přilehlých vrcholů Krušnohoří.“
 

Orienťák

 
Od pátku do neděle se milovníci orienťáku mohou těšit na 3denní závody v orientačním běhu Šumperský divočák. Jak název napovídá, místem dění bude Šumperk. Orientační cyklisté se mohou těšit v sobotu na Bedřichovskou pětihodinovku. Jedná se o závod bike-o dvojic.
 

Triatlon

 
Triatlonový memoriál Míly Holcmana, je seriál závodů v duatlonu a triatlonu i v jejich terénních podobách pro výkonnostní i rekreační sportovce. Ve středu se koná Hlavňovský triatlon 2016, který své účastníky zavede do Hlavňova, startovat se bude Na hrázi. V sobotu se v Mostě odehraje triatlonové MČR Krušnoman Terénní Triatlon Most. Vybrat si můžete z mistrovské classic tratě (0,4 / 30 / 10 km) anebo ze sprintu (0,4 / 15 / 3 km). Žáci budou závodit na 0,2 / 4 / 1km trati. Ti, pro něž je to do Mostu daleko, mohou vyrazit na Malého železného muže / ženu Melechova do Koutů u Ledče nad Sázavou. Jedná se o triatlon, takže se bude plavat (0,4 km), jezdit na kole (35 km) a běhat (6,5 km).
 

Extrémní závody

 
Ještě tento týden můžete fandit dobrodruhům, kteří se vydali vstříc novým zážitkům při 1 000 Miles Adventure. Nejrychlejším na zdolání 1 000 mil stačilo něco přes 8 dní, ale i tak ještě spousta závodníků bojuje možná i trochu o život kdesi mezi nejzápadnějším bodem ČR a nejvýchodnějším cípem Slovenska.
 
Od pátku do pondělí extrémisté mohou zdolávat Týnišťské šlápoty 2016. Startuje se v pátek ve 22:00 ve Starém Městě pod Sněžníkem a cíl je v Týništi nad Orlicí. Závod můžete pojmout buď jako dálkový běh anebo jako pochod.

---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral, je tu ještě Outfanatic.com Kalendář a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 931 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner