REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Poslední červencový víkend bude Beroun patřit opět všem bikerům a běžcům

13.07.2016 |Jan Koubík | Běhání, Trail running, Cyklistika, Horské kolo, Extrémní závody

V redakční schránce se objevila jedna zajímavá a příjemná tisková zpráva. Však posuďte sami: Jako už každoročně vás chceme pozvat 30.–31. 7. 2016 do místních lesů v okolí Berouna, kde se tentokrát uskuteční již 30. ročník legendárního závodu Berounská destíka. No a nebude to jen tak ledajaký závod. Pořadatelé se rozhodli pojmout vše jako víkendovou akci zaměřenou jak na bikery, běžce, tak také na ultra maratonce. Slibují letos doslova a do písmene našlapaný program, kde si každý přijde na své.  
 


V sobotu již v 9 hodin ráno vše odstartuje Berounská 12 hodinovka MTB a Berounská 12 hodinovka RUN. Oba tyto závody budou využívat společné depo, ale tratě bikerů i běžců povedou odděleně. „Zatímco na bikery bude čekat členitý 10km okruh, plný singltreků, sjezdů i náročných stoupání, který závodníky zavede např. až do těsné blízkosti rozhledny Děd, běžcům jsme přichystali zajímavou vlnitou 5km trať v místních lesích,“  slibuje hlavní organizátor závodu Petr Šírer. Zaslouženým cílem poté všichni projedou tentýž den ve 21 hodin. Proto nebudou potřeba během závodu žádná světla. Jak už bylo zmíněno, obě trasy povedou výhradně po lesních cestách.
 

Na závodníky mimo šotolinového úseku při průjezdu/průběhu depa nečeká nikde žádný asfalt. Zázemí celého závodu bylo letos trochu netradičně přesunuto z Berounského kempu do prostor bývalého vojenského areálu. Pořadatelé si od toho slibují větší „splynutí“ závodníků s okolní přírodou. „Je to takový návrat ke kořenům běhu a mountain bikingu.“ vysvětluje celou myšlenku ředitel závodu a dodává, „chtěli jsme se oprostit od všech vymožeností dnešní doby a zprostředkovat účastníkům zážitek hodný tohoto formátu závodu. Něco jako novodobé gladiátorské hry, kde se každý sám popere s připravenou tratí a poměří síly s ostatními soupeři“. Účastníci se nemusí ale bát, v depu samozřejmě naleznete základní vybavení, jako jsou mobilní toalety, pitná voda, prostor určený pro pitstopy a klidovou zónu, kde si můžete postavit stan. Vyhlášení vítězů proběhne potom za soumraku při světle loučí. Večer po závodě bude následovat after party v podobném duchu jako celý závod.
 

Nedělní program dopoledne zahájí dětské běžecké kategorie. Na ty nejmenší čeká trať o délce 100 m a naopak ti nejstarší mají připravený 4km okruh. Jako už tradičně mají děti startovné zdarma. Následně na to vystartují muži a ženy na dvě hlavní běžecké tratě 10 km a 20 km. Celé víkendové klání zakončí MTB závod na 30 km a 50 km.
 
„Pokud by někomu přišel jeden závod málo, máme tu v nedělním programu speciální kategorii DUATLON. Pokud si dopoledne odběhnete 10km závod a odpoledne si střihnete ještě 30 km na biku, můžete se poprat s ostatními účastníky o titul král a královna Berounské desítky,“ končí náš rozhovor Petr Šírer .
 
Nezbývá nám, než popřát klukům z Berouna, ať jim vyjde vše podle jejich plánů. 

Program Berounského cyklo-běžeckého víkendu 30.–31. 7. 2016:


Sobota  
  • Berounská 12 hod MTB
  • Berounská 12 hod RUN

Neděle           
  • Dětské běžecké závody
  • Běžecký závod mužů a žen na 10 km a 20 km
  • Závod horských kol na 30 km a 50 km
            
Více informací naleznete na webu berounskadesitka.cz nebo FB stránkách B10 nebo B24hod.

Foto: Berounská 10

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Adrenalin Challenge Race 2018

Adrenalin Challenge Race 2018

Děčín, Smetanovo nábřeží pod zámkem

100

%

100

%

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

03.04.2018

Jaký trénink na jaro? Běh a síla jsou super

15.03.2018

Kde brát energii pro výkon a jak rychleji regenerovat?

13.03.2018

Jak zlepšit výkon při dlouhém závodě? Správnou hydratací!

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 934 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner