REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Lipno se stane sportovní Mekkou letošního léta

14.07.2016 |Kuba Vondrášek | Lezení, Bouldering, Lezecké stěny a bouldery, Voda a lodě, Divoká voda, Klidná voda, Kanoepolo, Běhání, Cyklistika, Horské kolo, Silniční kolo, Orientační sporty, In-line, Plavání, Plavání v přírodě, Jachting, Paddleboarding, Sport s dětmi, Vodní lyže, Další sporty

To že se letos v Riu konají XXXI. letní olympijské hry, asi není potřeba nikomu připomínat. Pokud se ovšem do Brazílie nedostanete, nemusíte smutnit. Olympijskou atmosféru si můžete užít i v naší malé zemičce. Za tímto účelem vznikne olympijský park na Lipně.


Samozřejmostí jsou přímé přenosy na velkoplošné obrazovky, telemosty a jiné doprovodné programy. Pro Outfanatiky bude ovšem mnohem zajímavější, že si tady budou moci vyzkoušet nespočet sportů pod vedením profesionálů z oboru.

47 sportů na jednom místě


Samozřejmostí je všech 28 olympijských sportů, včetně sportů jakou jsou jachting, kanoistika, moderní pětiboj a jiné. Tyto sporty budou doplněny o nové nebo méně známé disciplíny. Vyzkoušet si tak budete moci například rafting, horolezectví, kanoepolo, orientační sporty, paddleboard. Suma sumárum za 17 dní si můžete vyzkoušet až 47 sportůNa tolik sportů je potřeba velké množství sportovišť, která zaberou spoustu místa. Proto je celý park u lipenské přehrady rozdělen do 7 lokalit. Centrem veškerého dění je obec Lipno nad Vltavou. Nejenom za jachtingem pak vyražte do Černé v Pošumaví a nezapomeňte si užít rafting v Loučovicích.  Sportovat se bude i ve Frymburku, Horní Plané, Přední Výtoni a v Nové Peci.


PŘEČTĚTE SI: Kde se dá v Česku ještě zabloudit?


Ještě pár důležitých informací. Olympijský park bude otevřen od 5. do 21. srpna. Nezapomeňte si také doma své památníčky na autogramy. Během celého programu můžete v parku potkat bývalé i současné olympioniky a 16. srpna navštíví olympijský park i první sportovci vracející se z Ria.

Mapa sportovišť

Tajný tip Outfanaticu


Pokud se rozhodnete olympijský park navštívit, ale bojíte se, že tam bude moc lidí, mám pro vás tajný tip. Vyrazit můžete třeba na bouldery. V Loučovicích se totiž nachází vyhlášená boulderová oblast, kde si zaleze opravdu každý. Více informací se dozvíte zde. Nebo si můžete zapádlovat na Čerťákách. Od 7. do 18. srpna poteče každý den 7 hodin 15 kubíků. O Čerťákách se dočtete v zážitcích.

Pádlování na Čerťákách


Zpět
Komentáře

14.07.2016 11:03| Iáček

Super, díky za tip na léto.
Jen bych chtěl podotknout, že olympijské parky vznikají i jinde, ne jen na Lipně: např. Pardubice, Ostrava... Tam všude taky lidi můžou fandit a vyzkoušet si různé sporty. Na Lipně to bude ale největší s největším počtem lidu :(

Související zážitky

Horolezecký festival Český ráj 2017

Horolezecký festival Český ráj 2017

Zámek Hrubá skála a Lázně Sedmihorky

100

%

100

%

Související články

21.12.2017

Dopřejte tělu odpočinek – fyzický i psychický – naučte se relaxovat

28.11.2017

Stone balancing

04.10.2016

Jak přečíst stupnici obtížnosti WW

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 459 lidí)


Banner