REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 2. červencový týden (11.–17. 7.)

10.07.2016 |Chrrr. |

Foto: Kilpi Trail Running Cup

Běh

 
Ve čtvrtek se v Praze v Krči u rybníka Labuť poběží 10,3km Ondřejův běh. V sobotu bude Lipno nad Vltavou hostit další ze seriálu Kilpi Trail Running Cup – Lipno. Vybrat si můžete z jednadvaceti nebo 10km trasy s převýšením 1 000 nebo 500 m.
 

Kolo

 
V úterý můžete v Praze vyrazit na akce Dvě kola při zdi, tedy 8 nebo 4,1km závod po lesních cestách v Oboře Hvězda. Ve středu v Adršpachu Pod Křížovým vrchem v 16:00 startuje silniční závod Adršpašské okruhy – 40 km. Na Vysočině můžete v sobotu vyrazit na Vysočina MTB Cup, který hostí Vlásenici u Kamenice nad Lipou.
 

Pro ty, kdož rádi MTB více než n a vlastní kůži, v roli diváka, se o víkendu pojede Český pohár XCO v Peci pod Sněžkou. Pojďte podpořit nejlepší Čechy anebo si i sami zazávodit. Vypsány jsou i kategorie open nebo pro elektrokola, která si můžete před startem vypůjčit. Kromě XCO je na programu závod do vrchu nebo XCE.
 

Orienťák

 
V sobotu ve Velké Kraši se můžete těšit na GPS Trail-O aneb „trail orienteering, orientační disciplínu zaměřenou na čtení a správnou interpretaci mapy“, současně jde o Český pohár na klasické trati v orientačním běhu.
 
Superior Bike Adventure 2016 v Luženech u Jičína v sobotu odstartuje 2denní „nejpopulárnější domácí letní orientační závod dvojic na horském kole. Vypsány jsou kategorie pro celou rodinu – ženy, muži, smíšené páry, rodiče s dětmi i veteráni.“
 

Triatlon

 
Milovníci triatlonu by měli v sobotu vyrazit do Hamru na Jezeře, kde se poplave / poběží / pojede Hamrman 70.3. Délky tratí budou půlmaratonské: 1,9 / 90 / 21 km. Pro „triatlonové smrtelníky“ je připravený Novoknínský triatlon, který startuje v sobotu ve Staré Huti v Novém Kníně. Délka tratí je 0,4 / 16 / 3,5 km. Závodit mohou i štafety. Pro ty, pro koho je to do Nového Knína daleko, může vyrazit do Dřevěnic u Jičína na Dřevěnický Rykot. Jedná se o veřejný závod v terénním triatlonu na 3,8 / 21 / 4 km.
 

Extrémní závody

 
Stále pokračuje 1 000 Miles Adventures, který se už přehoupl do své druhé poloviny. Na ofiálním webu akce můžete sledovat, jak se účastníkům daří. V pátek 5 min před půlnocí startuje na Čevenohroském sedle další Long závod Horské výzvy. Kratší závody odstartují v sobotu. Třetí závod seriálu své účastníky zavede na hřebeny Jeseníků.

Masochisté, co se rádi trápí a zdolávají extrémní vzdálenosti, by neměli v sobotu chybět na Jizerském ultratrailu. Závodníky čeká 68 km s 2 650m převýšením po šotolinách, zpevněných cestách, štěrku, asfaltu i cestách nezpevněných.

Do Českosaského Švýcarska závodníky zavede Císař Summer Challenge. Startuje se v sobotu už v 8 ráno, a to „hromadným startem na horských kolech v kempu U Ferdinanda v Srbské Kamenici. Do 30km MTBO okruhu po stezkách a přírodních trailech jsou zařazeny disciplíny jako je kánoe, 10km trek s vloženou disciplínou – lanovkou, Via Ferrata a poslední závěrečná disciplína cross & tubing soutěskou.“ Celý víkend by si měli vyhradit i ti, kdož se chtějí účastnit 12 a 24hod No Limit v Opavě-Raduni. Jde o 12hod nebo 24hod maraton horských kol.
 
Milovníci překážkových závodů by rozhodně neměli chybět na akci Army Run Vyškov – NATO. V sobotu je připravena více jak 10km běžecká trať se 40 překážkami a vězte, že „unikátní atmosféra vojenského prostoru a profesionální vojáci z Vás dostanou maximum. Zážitek, který jinde nezískáte a dog tagy, které Vám už nikdo nevezme!“
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 921 lidí)

Poslední inzeráty

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno

sebeobrana


Banner