REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 2. červencový týden (11.–17. 7.)

10.07.2016 |Chrrr. |

Foto: Kilpi Trail Running Cup

Běh

 
Ve čtvrtek se v Praze v Krči u rybníka Labuť poběží 10,3km Ondřejův běh. V sobotu bude Lipno nad Vltavou hostit další ze seriálu Kilpi Trail Running Cup – Lipno. Vybrat si můžete z jednadvaceti nebo 10km trasy s převýšením 1 000 nebo 500 m.
 

Kolo

 
V úterý můžete v Praze vyrazit na akce Dvě kola při zdi, tedy 8 nebo 4,1km závod po lesních cestách v Oboře Hvězda. Ve středu v Adršpachu Pod Křížovým vrchem v 16:00 startuje silniční závod Adršpašské okruhy – 40 km. Na Vysočině můžete v sobotu vyrazit na Vysočina MTB Cup, který hostí Vlásenici u Kamenice nad Lipou.
 

Pro ty, kdož rádi MTB více než n a vlastní kůži, v roli diváka, se o víkendu pojede Český pohár XCO v Peci pod Sněžkou. Pojďte podpořit nejlepší Čechy anebo si i sami zazávodit. Vypsány jsou i kategorie open nebo pro elektrokola, která si můžete před startem vypůjčit. Kromě XCO je na programu závod do vrchu nebo XCE.
 

Orienťák

 
V sobotu ve Velké Kraši se můžete těšit na GPS Trail-O aneb „trail orienteering, orientační disciplínu zaměřenou na čtení a správnou interpretaci mapy“, současně jde o Český pohár na klasické trati v orientačním běhu.
 
Superior Bike Adventure 2016 v Luženech u Jičína v sobotu odstartuje 2denní „nejpopulárnější domácí letní orientační závod dvojic na horském kole. Vypsány jsou kategorie pro celou rodinu – ženy, muži, smíšené páry, rodiče s dětmi i veteráni.“
 

Triatlon

 
Milovníci triatlonu by měli v sobotu vyrazit do Hamru na Jezeře, kde se poplave / poběží / pojede Hamrman 70.3. Délky tratí budou půlmaratonské: 1,9 / 90 / 21 km. Pro „triatlonové smrtelníky“ je připravený Novoknínský triatlon, který startuje v sobotu ve Staré Huti v Novém Kníně. Délka tratí je 0,4 / 16 / 3,5 km. Závodit mohou i štafety. Pro ty, pro koho je to do Nového Knína daleko, může vyrazit do Dřevěnic u Jičína na Dřevěnický Rykot. Jedná se o veřejný závod v terénním triatlonu na 3,8 / 21 / 4 km.
 

Extrémní závody

 
Stále pokračuje 1 000 Miles Adventures, který se už přehoupl do své druhé poloviny. Na ofiálním webu akce můžete sledovat, jak se účastníkům daří. V pátek 5 min před půlnocí startuje na Čevenohroském sedle další Long závod Horské výzvy. Kratší závody odstartují v sobotu. Třetí závod seriálu své účastníky zavede na hřebeny Jeseníků.

Masochisté, co se rádi trápí a zdolávají extrémní vzdálenosti, by neměli v sobotu chybět na Jizerském ultratrailu. Závodníky čeká 68 km s 2 650m převýšením po šotolinách, zpevněných cestách, štěrku, asfaltu i cestách nezpevněných.

Do Českosaského Švýcarska závodníky zavede Císař Summer Challenge. Startuje se v sobotu už v 8 ráno, a to „hromadným startem na horských kolech v kempu U Ferdinanda v Srbské Kamenici. Do 30km MTBO okruhu po stezkách a přírodních trailech jsou zařazeny disciplíny jako je kánoe, 10km trek s vloženou disciplínou – lanovkou, Via Ferrata a poslední závěrečná disciplína cross & tubing soutěskou.“ Celý víkend by si měli vyhradit i ti, kdož se chtějí účastnit 12 a 24hod No Limit v Opavě-Raduni. Jde o 12hod nebo 24hod maraton horských kol.
 
Milovníci překážkových závodů by rozhodně neměli chybět na akci Army Run Vyškov – NATO. V sobotu je připravena více jak 10km běžecká trať se 40 překážkami a vězte, že „unikátní atmosféra vojenského prostoru a profesionální vojáci z Vás dostanou maximum. Zážitek, který jinde nezískáte a dog tagy, které Vám už nikdo nevezme!“
 

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související zážitky

Lago di Ledro bike trip

Lago di Ledro bike trip

Lago di Ledro, region Veneto

60

%

60

%

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 898 lidí)


Banner