REGISTROVAT

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 5. červnový týden (27. 6. – 3. 7.)

26.06.2016 |Chrrr. |

Foto: Milan Jílek
Zdroj: www.1000miles.cz

Běh

 
Hned v úterý můžete běžecký týden zahájit 4,4km během Krčský kros, který startuje v Krčáku u Velkého altánu P4. Ve středu si plíce budete moci pořádně protáhnout při Běhu do vrchu na Žulový vrch. Čeká vás 4,2km výběh z Lidových sadů v Liberci k vysílači na Žulovém vrchu. Převýšení je 330 m a startuje se v 17:30.
 
V sobotu u kapličky Panny Marie Bolestné nad Berounem odstartuje Berounský třístudánkový maraton. Na 5km okruzích na hřebenech nad Berounem se poběží buď celý maraton (42 km) anebo 10km trať. Na programu je i závod žactva v běhu do vrchu. Dvacítku si můžete zaběhnout v Olšině u Horní Plané při Boletice Race. Velkomoravský půlmaraton odstartuje kousek od Baťova kanálu ve Starém Městě. Těšte se na 21,1 km mezi vinicemi. Kdo preferuje něco kratšího, ten by neměl chybět ve Stromovce na akci 2 míle s úsměvem. Jedná se o závod na 2 míle (3,2 km) po silnici.
 

Kolo

 
Od úterka bude Nové Město na Moravě hostit MS XCO. Centrem dění bude Vysočina Aréna a hl. závody jsou na programu v sobotu a v neděli, kompletní program akce najdete tady. V pátek si zájemci mohou zajet „takové maratonské XC“, jak bývá na Vysočině dobrým zvykem. Vybrat si můžete z 80, 40 či 31km trasy.
 

Stejně jako běžci, i cyklisti budou funět při MTB časovce na Žulový vrch ve středu. Start i cíl jsou totožné se závodem běžců, tak kdo bude lepší? Bikeři anebo běžci? V neděli bude v Písku pokračovat Jihočeská amatérská liga, a to akcí s názvem Písek – kritérium.
 

Orienťák

 
Ve středu bude pokračovat Brněnský pohár MTBO. A Pražská MTBO liga ve čtvrtek zavítá do Vonoklas-Roblínu.
 

Extrémní závody

 
Ti co se rádi trápí a přijímají výzvy, tak by neměli chybět na akci s názvem Krkonošman FULL HD. Startuje se v 5:00 ráno skokem do vody z mola v Campu Dolce u Trutnova. Po odplavání 3,8 km následuje 186km silniční cyklistika přes hory a doly Krkonoš s převýšením 3 292 m. Cíl etapy je opět v Campu Dolce. Odtud závodníci vyběhnou na závěrečný terénní maraton, který končí na Lesní boudě a převýšení bude rovných 1 200 m. Vzkaz od pořadatelů zní: „Pohybujete se na území Národního parku. Respektujte to! Kdo odhodí odpad mimo občerstvovačku, bude ihned diskvalifikován. Toto pravidlo lze uplatnit i zpětně.“
 
V neděli v 15:00 v Hranicích u Aše odstartuje dlouho očekávaný 6. ročník extrémního závodu 1 000 Miles, který založil biker Jan Kopka. Závod napříč Česko-Slovenskem zavede účastníky nejprve na nejzápadnější bod ČR a ti úspěšní dojedou na nejvýchodnější bod Slovenska.
 
A aby toho extrému náhodou nebylo málo, v neděli odstartuje akce MUM: Mezinárodní Moravský Ultramaraton (7krát maraton): 7 maratonů v sedmi dnech, každá maratonská etapa startuje z jiného města a ti, kdo si na takovou porci netroufají, mohou soutěžit jen v některých etapách (tzv. Mini MUM:1, 4 a 7) a na zkrácené trati.
 

Turistika

 
Pražské turistice opět patří úterý. Akce s názvem Viniční usedlosti Prahy 5 startuje z Košířů v restauraci Na Zámyšli v 17 hod. Cíl je v restauraci Ladronka v Košířích a trasa měří 10 km. Ve čtvrtek se pak budete moci Loudat krásami obcí – Praha 5. Pochod startuje v 16 hod u stanice metra B v Jinonicích a po 7,5 km končí ve Stanici přírodovědců DDM na Smíchově.
 
---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral, je tu ještě Outfanatic.com Kalendář a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 927 lidí)

Poslední inzeráty

Parťák

Surfskate v Praze

parťačka na sportovní aktivitu

Spolulezkyni

Kolo Praha -> Brno


Banner