REGISTROVAT

Souhlas s podmínkami. Registrovat firmu, akci...

Outfanatic.com

Outfanatic tě propojí s dobrými lidmi
a zážitky tě dostanou častěji do přírody.

Outfanatic.com

Staňte se součástí komunity nadšenců
do sportu v přírodě, najděte si parťáky
a užijte si sportování naplno.

Začněte den s Outfanatic.com
Zpět

Tipy na 3. červnový týden (13.–19. 6.)

12.06.2016 |Chrrr. |

Zdroj: Bikeclinic Cup - Plzeň (červen)

Běh

 
Týden otevře úterní Běh pro Zuzanku, co že je pohodový závod pro každého, který se koná v Praze 4-Milíčovském lese. Startuje se v 18 hod. Na 6km Lysolajský běh se můžete v Praze těšit ve čtvrtek. Startuje se v Lysolajích v ulici Mateřská u vstupu do ZŠ.
 
Další ze závodů populárního seriálu běhů Běhej Lesy Karlštejn bude tentokrát hostit obec Mořina. „Čeká na vás vápencový lom Velká Amerika a hrad Karlštejn. Užijete si nádherné výhledy na impozantní kaňon s jezerem i gotický hrad vybudovaný českým králem a římským císařem Karlem IV. Čekají vás trasy 12 a 19 km a dětské závody na 500 m a 1 km.“
 
Na 8km běžecký závod Běž jak chceš se můžete těšit v sobotu do Divoké Šárky. Poběží se po zpevněných cestách lesoparku, částečně i po asfaltu. Startuje se u Havírny.
Kdo je rád rebelem, nechť se zúčastní Běhu Rumburské Vzpoury v Rumburku v okrese Děčín. Poběží se 21,1 km po silnici. Po silnici se poběží i Příbramský ½ maraton, který povede po zdejším nábřeží. Pro ty, kdo preferují přírodní a horské terény, je připravena Krakonošova pětadvacítka. Startuje je ve Vrchlabí u Domova dětí a mládeže a účastníky čeká 25 km přes Žalý, Na Rovinka, Třídomý přes Herlíkovice a Strážné zpět do Vrchlabí. Závod na 12 nebo 25 km se pod názvem Oderská pětadvacítka uskuteční na stadionu TJ Odry u Nového Jičína. Silničně-terénní Liberecký půlmaraton v neděli se poběží z pláže Liberecké přehrady.
 

Ti kdo mají rádi něco delšího, můžou vyrazit na Červnový maraton okolo Boleváku. Startuje se v sobotu v autokempu Ostende u Plzně-malého Bolevce. Připravena trať maratonská 42,2 km, ale také 10km.
 

Kolo

 
V sobotu bude pokračovat Pohár Drahanské vrchoviny ve Spěšově. Jedná se o závod horských kol pro všechny. Vyznavači dlouhých cyklo závodů by si neměli nechat ujít závod Zlaté kolo Vysočiny, který se bude konat v Rudě u Velkého Meziříčí. Můžete si vybrat z tratí na 50, 100 nebo 200 km. Chybět nebude doprovodný program včetně bohaté tomboly.
 
Již tradiční MTB maraton Malevil Cup startuje v sobotu v Jablonném v Podještědí. Na programu jsou tratě na 100, 65 a 40 km. Ti, kdo to mají na sever Čech daleko, mohou vyrazit do Sázavského Ostrova na Sázavský blizák. Závodit se bude na horských kolech na 40 nebo 80 km.
 
V neděli budou v Plzni závodit děti do 16 let pod hlavičkou dětského MTB seriálu Bikeclinic Cup. Začíná se tradičně v 8:30.
 

Orienťák

 
Tradiční PPŽ6 se tento týden uskuteční v Praze 4-Krči. Jedná se o závod jednotlivců, ale zkrátka nepřijdou ani děti nebo ti, co neradi závodí. Ve čtvrtek se Brněnští mohou těšit na další pokračování Brněnského poháru MTBO. A v Praze bude pokračovat Pražská MTBO liga, a to ve Valech.
 
Od pátku do soboty se v Ptýrově pojede Ruská Ruleta, bike-o závod dvojic. Ti nejodvážnější mohou vyrazit i na noční etapu. Celovíkendový cykloturistický orienťák Mamut bike orienteering startuje v sobotu v 10 hod ve westernncampu Vochtánka pod hradem Potštejn. Závod se jede v časovém limitu 222 a 333 minut.
 

Lezení

 
Další Bouldering session – závod v boulderingu, který se bude konat tradičně v Lokal Bloku. Už se jedná o 7. kolo tohoto seriálu lezeckých závodů.
 

Triatlon

 
Pokud jste vyznavači dlouhých tratí a ještě rádi kombinujete více disciplín, pak právě pro vás v sobotu v Otrokovicích odstartuje triatlon – Ironmann Klimatex-Tufo Moraviaman. Nachystejte se na 3,8 – 180 – 42 km. Závodit se bude o tituly mistra ČR. Soutěžit mohou i týmy. Poloviční tratě budou v neděli připraveny při Interval triatlon Račice, a to konkrétně 1,9 – 90 – 21 km. Triatlonoví smrtelníci by měli vyrazit na 25. Sokolský triatlon do Lysé nad Labem. Připravte se na délku tratě 1 – 35 – 7 km. Triatlonovat se v neděli bude i v Příbrami, a to na tratích 1,2 – 30 – 7,5 km.
 

Extrémní závody

 
Vyznavači extrémních překážkových závodů se mohou těšit na další díl Gladiator race v Holicích. Závodníky čeká 6 km běhu a 20 překážek.

 
---
A kdo nechce sportovat sám, nechť vyzkouší Outfanatic.com Parťáky.
A pro toho, kdo si nevybral je tu ještě Outfanatic.com Kalendář a ti, kdo raději sportují sami a hledají inspiraci kam vyrazit, je tu Outdoormapa a sekce ZážitkyZážitky jsou i pro ty, kteří se chtějí nechat inspirovat i pro ty, kteří se chtějí o své zážitky podělit s ostatními.

Zpět
Komentáře

Zatím tu není žádný komentář.

Související články

Zpět

Hledat

Kdo je na Outfanatic.com (3 509 lidí)

Poslední inzeráty

spolulezec Plzen

Beh do vrchu

Parťák na běhání

Lezečky Ocún

Pánské pohory Lowa


Banner